Щороку 22 травня в Каневі відбуваються заходи з відзначення річниці перепоховання українського генія Тараса Шевченка. Так і цього року Канів приймав гостей із різних куточків України та світу, які приїхали вклонитися й віддати шану Тарасу Григоровичу Шевченку.
Урочистості розпочалися з молебня в Успенському Соборі, який провів отець Георгій. Після закінчення літургії учасники пішою ходою вирушили останнім шляхом Кобзаря. У ході взяли участь перший заступник міністра культури України Ігор Ліховий, голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко та його заступники, голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко, голови Канівської РДА та райради Сергій Дубенець та Дмитро Шелест, представники структурних підрозділів і управлінь міськвиконкому, райдержадміністрації, районної ради, організацій міста й району, а також студенти Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, делегації з Луганської й Донецької областей і районів Черкаської області.
Учасники ходи поклали квіти до могили Т.Г Шевченка. Із промовами до учасників звернулися Юрій Ткаченко, Ігор Ліховий, Валентина Коваленко. Читати...
Щороку 22 травня в місті відбуваються заходи з відзначення річниці перепоховання українського генія Тараса Шевченка. Так й цього року Канів приймав багато гостей з різних куточків України та світу, які приїхали вклонитися та віддати шану Тарасу.
Захід розпочався з молебню в Успенському Соборі, який проводив отець Георгій. По закінченню літургії учасники перейшли до пішої ходи «Останнім шляхом Кобзаря» за участі голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка, міського голови Ігора Ренькаса, голови Канівської РДА Сергія Дубенця, голови Канівської районної ради Дмитра Шелеста, апарату міськвиконкому, представників структурних підрозділів та управлінь міськвиконкому, організацій міста та району, школярів та громадськості. Читати...
- так промовив до прочан 7 березня Глава УГКЦ
Блаженніший Святослав (Шевчук)
Паломництво (проща) – це подорож до святих місць. Паломництво до Святої Землі є важливим для християн. Це вияв особливої подяки і просьби, яку віруючі виражають через подорож до святого місця. Результат паломництва – духовна переміна, оновлення серця та вдосконалення душі. Людина не випадково прагне до святинь, хоче побачити їх, побути біля них, торкнутися їх. У цьому прагненні вся природа людського переживання причетності і єдності з кимось, кого потребує її серце.
«Паломники, котрі бачили Святу Землю, завжди бувають потім більш щирими та ревними віруючими, ніж ті, хто не мав цієї переваги…», – писав у XVIII столітті відомий англійський філософ Девід Юм.
Для українців усього світу такою Святою Землею стала Тарасова гора у Каневі. Читати...
15 травня у Полтаві біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбулася молитва-благословення за учасників пішої прощі до м. Канева, у якій взяли участь представники різних патріотичних організацій, українське козацтво, вчителі та студенти міста. Читати...
Учасники акції "Проща до Тараса" розмістили вздовж сходів на Тарасову гору в Каневі стрічку з сотнями цитат Шевченка.
Дійство під назвою "Слова на шляху" було покликане показати, наскільки творчість Шевченка ширша за звичні хрестоматійні рамки і дати можливість відвідувачам могили поета пережити багатоманітність його поезії.
Крім вже традиційних перформенсів і читання творів Шевченка на Тарасовій горі, цьогорічна "Проща до Тараса" мала на меті привернути увагу до проблеми транспортного сполучення з Каневом. Для демонстрації, наскільки незручне це сполучення, частина учасників з Києва, Черкас та інших міст приїхали до Тарасової гори на велосипедах. Читати...
Традиційно у день перенесення праху Тараса Шевченка в Канів з Петербурга, 22 травня, відбулася піша хода від канівського Успенського собору, де Кобзаря востаннє відспівували, до місця його вічного спочинку – Чернечої гори.
Прості люди і посадовці, між якими й голова обл-держадміністрації Сергій Тулуб, поклали квіти до могили Кобзаря. Губернатор, серед іншого, повідомив, що в місті Канів планується створення Міжнародного центру української мови. Для цього буде використано потенціал Канівського училища культури і мистецтв та недобудовану споруду міського Будинку культури (Шевченківського центру), що у центрі Канева. Читати...
Всеукраїнська акція "Проща до Тараса" відбудеться 20-21 травня у Каневі. Люди з різних куточків країни зберуться разом, щоб відзначити 150-ліття перепоховання Тараса Шевченка в Україні.
З Петербурга, де поет помер, до Канева привезуть терновий вінок. Останній відрізок шляху – від Києва до Канева – вінок везтимуть на козацькій чайці – точній копії знаменитих кораблів запорожців.
Головні заходи відбудуться у Каневі 20 і 21 травня 2011 року.
На учасників "Прощі" чекають відкрита лекція Оксани Забужко "Мій Шевченко", концерт за участі рок-гурту "Сад" та інших виконавців, перформенс "Живе слово" на Тарасовій Горі, відвідання музею Шевченка. Читати...
Шанувальники творчості Тараса Шевченка з усієї України збирались в неділю, 18 травня, на могилі поета в Каневі на "Прощу до Тараса". Головним змістом акції були читання творів Шевченка та виконання пісень на його слова.
"Проща" має стати щорічною акцією, завдяки якій ініціатори прагнуть не лише об’єднати українців з різних регіонів країни, але й поступово перетворити Канів на "місто Шевченка" – важливий осередок культури й туризму.
Акція вільна від партійної пропаганди й "офіційних заходів", стверджують організатори.
Для гостей 17–18 травня створено наметове містечко на березі Дніпра. Учасники "Прощі" привозили із собою до Канева українські книги та диски з українською музикою, які дарували місцевим закладам та жителям міста. А 22 травня акція продовжиться біля пам’ятників Шевченку в усіх куточках України.
Підготував: Сергій МОГИЛКОДжерело: "Прес-Центр" Читати...
Суть акції «Проща до Тараса» полягає в оновленні традиції паломництва українців на могилу Тараса Шевченка до
Канева з нагоди 22 травня – дня перепоховання поета.
Є кілька важливих відмінностей, що відрізняють акцію від традиційних травневих заходів у
Каневі .
По-перше, головним змістом акції є живе читання текстів Шевченка, а
також живе спілкування людей, що приїдуть з усіх кінців країни. Акція
буде вільною від «офіційних заходів», промов і партійної пропаганди.
Організовувати акцію будуть самі її учасники. Кожен з них приїде до Канева не як пасивний глядач, а як носій національної пам’яті й творець українського майбутнього.
По-друге, проща відбувається не в будній день 22 травня, а в неділю
перед цією датою (у 2008 році – 18 травня). Це дозволяє приїхати до
Шевченка всім, хто цього прагне.
По-третє, «Проща до Тараса» відбувається на цілком добровільних
засадах. Кожна група людей чи окрема людина приїздить до Канева власним
коштом і з автономним забезпеченням, оргкомітет забезпечує лише
загальну координацію.
По-четверте, акція матиме продовження безпосередньо 22 травня у всіх областях.
Зміст акції в 2008 році
Центральною подією стане акція Живий «Кобзар» на Тарасовій Горі, що
розпочнеться 18 травня о 12 годині Шевченковим віршем «Молитва».
Упродовж двох годин години люди, що приїдуть з усіх областей
України, прочитають улюблений вірш, уривок, чи кілька рядків «Кобзаря».
Після цього під горою українські гурти гратимуть акустичну музику.
Окрема програма чекає кожного, хто бажає жити 17-18 травня в наметовому містечку на березі Дніпра.
Оргкомітет просить кожного взяти з собою диски з українською музикою
та/або популярну сучасну українську літературу, яку можна дарувати
закладам та мешканцям Канева 17-18 травня.
Координатори в кожному обласному центрі й у деяких інших містах з кінця
березня займатимуться формуванням груп для спільної поїзди до Канева.
22 травня акція продовжиться біля пам'ятників Шевченку в усіх куточках України.
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]