Вісім протоколів щодо порушення правил рибалки у межах п'ятикілометрової зони Канівської ГЕС склали сьогодні інспектори Черкаського рибоохоронного патруля. Про це Суспільному розповів державний інспектор Ігор Маклашин.
![](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/1040x2.5/43609e64ee1abe2c.jpg)
За словами Ігоря Маклашина, про заборону рибалити на території Канівської ГЕС люди знають, втім, ані попередження, ані штрафи їх не лякають.
"Канівська ГЕС — режимний об'єкт, це заборонена зона. Заборона вступила в дію з 1999 року, тому протягом року вилов риби заборонений", — розповів Ігор Маклашин. ![](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/1040x1.78/aa8de7a568352f09.jpg)
Як проінформував інспектор, сюди їдуть рибалки з усієї України, бо через насиченість води киснем тут скупчується багато риби.
Не вперше приїздить сюди з Переяслава Василь Печеник. Чоловік про заборону та штрафи знає.
"Ми в Канів постійно їздимо, тому що тут риба є, тут свіжа вода, вона більш-менш клює, а в Переяславі взагалі нічого. Ловлю багато риби, тому доводилося сплачувати штраф", — сказав Василь Печеник.
Що тут заборонено рибалити знає і Роман. Але, за його словами, перемагає спортивний інтерес. Чоловік приїхав сюди з друзями із Борисполя.
"Спортивна рибалка – це спіймав і відпустив. Я рибу спіймав і випустив, тому, я вважаю, що це спортивна рибалка. Ми знаємо, що це заборонена зона для будь-якої риболовлі".
Про те, що тут заборонено рибалити, не знав, пан Андрій. Чоловік приїхав із Києва.
"Я б із задоволенням пояснив що і до чого, якби я прочитав закон, однак я не прочитав його".
Порушників штрафують, розповів Ігор Маклашин, але їх це не зупиняє.
"Не дивлячись на заборону, на дуже слабкий лід, виходять, ловлять і порушують. Протягом дня ми склали вісім адміністративних матеріалів".
Інспектор пояснив, що за таку риболовлю існує адміністративна відповідальність від двох до десяти неоподаткованих мінімумів, тобто від 34 до 170 гривень. |