kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Офіційно > Влада 

Українські олігархи другого ешелону активно заробляють на тимчасово окупованих росією територіях

«Жигулина Роща» – один із найбільших житлових комплексів тимчасово окупованого Криму. Декілька років тому, цей ЖК звела будівельна компанія відомого українського бізнесмена Андрія Іванова, який не один рік залишається у рейтингу найбагатших українців, за даними Forbes. Раніше, ця компанія побудувала на півострові велетенський торгівельно-розважальний комплекс «Меганом». Нині, з відкритих джерел відомо, що головним бенефіціаром обох об’єктів є мешканець Москви Сергій Мартинов, який раніше був причетний до бізнесу Андрія Іванова та його партнера Василя Хмельницького, одного із найбільших забудовників столиці.

 

У росії, Сергій Мартинов є власником будівельної компанії – «Московская инвестиционная группа» (МИГ). У листопаді 2014-го забудовники здали в експлуатацію перший будинок житлового комплексу, на 2600 квартир, у Калузі, за 100 кілометрів від Кремля. Зведення комплексу обійшлося компанії приблизно 1,4 млрд російських рублів (понад 40 млн USD на той час).  На презентації першого новобуду  «Московская инвестиционная группа» позиціонувала себе, як компанія з холдингу «UPD», Андрія Іванова та Василя Хмельницького.  До 2016 року компанія «Ukrainian Property Development Holdings Ltd»  у російських реєстрах була власником «МИГ». Пізніше її «подарували» росіянину Сергію Мартинову. Згодом, щось схоже бізнесмени провернули у Криму.

В Криму, до його анексії росією, компанія «UPD» збудувала ТРЦ «Меганом». Будівництвом ТРЦ займалася, пов’язана із «UPD», українська компанія «КДК», якою керував Олексій Баранов. У 2014 році, «UPD», фіктивно, виставила активи на продаж, але з  директорської посади Олексій Баранов пішов лише у 2018 році, через 4 роки після початку війни.

Українська «КДК» була створена у 2009 році, а російська була зареєстрована у російських органах влади у жовтні 2014-го. Російська «КДК» також належала «UPD» через офшорну компанію. Зв’язок «UPD» з «Mosonko Holdings» був досліджений у розслідуванні російського видання «Настоящее время», 2019 року. Тобто, за кілька років російсько-української війни «UPD» мала пряме відношення до обох компаній «КДК»,  які будували  кримський «Меганом» та ЖК «Жигулина Роща».

У 2022 році Сергій Мартинов став мажоритарним власником сімферопольського ТОВ «Крымская девелоперская компания» (ООО «КДК») з часткою у 57,34%., яка володіє найбільшим кримським ТРЦ «Меганом», загальною площею 74 тис. кв. м.  Його будівництвом займалася «Кримська девелоперська компанія», зареєстрована в Україні у 2009 році. Основним інвестором був холдинг Андрія Іванова та Василя Хмельницького, але до цього проєкту він залучив ще одного молодшого партнера – Олександра Баранова, який  курував увесь процес у Криму. Зокрема і керував будівництвом ЖК  «Жигулина Роща», у 2016, яке відбувалося за участі “влади” анексованого півострова.

Забудовником ЖК «Жигулина Роща», у тимчасово окупованому Криму, є російська компанія «СКГ». Історія її створення дуже подібна на історію  створення компанії «КДК». Спершу компанії були українськими, а після анексії Криму, такі ж компанії з’явилися у російських реєстрах.

Періодично з боку Андрія Іванова та його партнерів звучали заяви, про вихід з кримського бізнесу. Утім, згідно з російськими реєстрами, до 30.12.22 серед акціонерів ООО «КДК» перебувала кіпрська компанія «Mosonco Holdings Limited». Ця ж компанія була засновником української «КДК», а її бенефіціаром спочатку був Василь Хмельницький, а потім його замінив російський партнер бізнесмена – Сергій Мартинов. Російське опозиційне медіа «Настоящеее время» у 2019 році дослідило ланцюжок, пов’язаних із Mosonco фірм і виявило серед них таку, що належала Олексію Баранову – «АB Pillar Holding (Cy) Limited». Сам Баранов у 2021 році в коментарі українському виданню «НВ Бізнес»  підтвердив, що наразі залишається у кримському бізнесі, хоч документи про зміну власників ТРЦ начебто мають бути от-от підписані.

За три останні роки у ЖК «Жигулина Роща» введено в експлуатацію більше 1000 квартир, загальною площею понад 150 тисяч квадратних метрів. Забудовником є компанія СЗ «Столичная коммерческая группа» (або ж просто СКГ). Крім того, вона розпочала уже й будівельні роботи по інший бік «Меганому», на вулиці Мраморная. У  2021-му її виторг зріс на 61%, до 3,7 млрд рублів, чистий прибуток – на 37%, до 635 млн рублів.

Єдиним власником української «СКГ» є кіпрська «Synestra Trading Limited». У російській «СКГ» її частка кілька років тому скоротилася до 13,9%, а з 30 грудня 2022 року – взагалі до нуля. Знову ж таки кінцевим мажоритарієм компанії після цих змін став, вже відомий Сергій Мартинов. Мартинову належить лише 9,27% капіталу, ще 40% активів «СКГ» розпорошена між кількома фірмами зареєстрованими на Мартинова чи його партнера Романа Мітрофанова – наприклад «Инвест Проект», «Медпромстрой», «Вест Групп Консалтинг».

Серед основних девелоперських проєктів компанії «UPD», яка пов’язана із будівництвом в Криму є ЖК преміум-класу у Києві, «Новопечерські Липки»,  «Бульвар фонтанів», «RiverStone», «Паркове містечко» та «White Lines». Нагадаємо, власниками активів компанії є Василь Хмельницький та Андрій Іванов. Нині він володіє інвестиційним фондом «Quarter Partners», який вкладає кошти в проекти , у галузях IT, інфраструктури, нерухомості, фармацевтики в Україні та за кордоном. Три роки тому,  обсяг інвестицій фонду оцінювався в $ 520 млн. У інвестора фонду амбітні плани. «Quarter Partners» збирається збільшити свій капітал щонайменше у чотири рази. Зокрема завдяки і інфраструктурним  проєктам, які розвиватимуться у найближчі 10-15 років. В Україні, росії чи на тимчасово окупованих територіях – невідомо.

Serhiy

19 серпня 2023, 10:43

Теги статті:
війна   АР Крим   бізнес  
Голосів:
0
00

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

птс

СБУ викрила у Києві ексадвоката, який «працював» на Телеграм-канал «Вагнера» і закликав захопити владу в Україні

СБУ затримала в Херсоні ворожу коригувальницю, яка працювала на депутата держдуми рф

Удар по Євпаторії в Криму. Що саме знищили і чим атакували українці

СБУ викрила на корупції все керівництво районної ВЛК на Одещині

З днем народження, Канів!

Щоб побачити корупцію, необов'язково їхати до столиці. А чим ми гірші?

Марафон відкриттів у Respublika Park: у ТРЦ з’явиться понад 25 нових магазинів українських і міжнародних брендів

Відео: Літо. СБУ. 2023.

птс - правильне толкування снів!

Популярні за тиждень:

птс [0]

Про що зараз спілкуються:

Олександр Скорина
Так, нажаль ми маємо безграмотну рать чиновництва.... Але історія ця значно глибша. І постраждалою всеж є Канівська громада. Бо Черкаська районна рада після її утворення давно мала б спільну влас.. [весь]
Щоб побачити корупцію, необов'язково їхати до столиці. А чим ми гірші? [1]

vity
"Головне - це моральна підтримка", тобто безпека! Це і є основою птс!?.
птс - правильне толкування снів! [1]

vity
допомога
птс. також: привичка(звичка), мир, ідея. [1]

Анті-гоблін

Звідки в українців гроші під час війни? [1]

Анті-гоблін
Сьогодні святий Гугл запропонував мені переглянути 2 відео. Я не став пручатися- ну хтоя такий, шоб заперечувати цьому одному з найшанованіших у світі намесніків Великої всесвітньої павутини. Одне.. [весь]
Біля одного із обласних суду зібралися військові, які хочуть справедливості в обранні запобіжного заходу рекетирам [2]

святослав
А як Тризуб нагадує Древо Життя? Тут можна усвідомлювати, скільки символіки. «Плоть нічтоже, Дух животворить», – співав Г. Сковорода, лишившись усього. Дібравшись до Джере.. [весь]
Собор УПЦ МП у Каневі, де відспівували Шевченка, хочуть повернути у власність держави [3]

vity
А я нахожусь в інтернаті,де майже кожен місяць бється голуб в витяжці, і неможе вилетіть. Так і здихає там...
Собор УПЦ МП у Каневі, де відспівували Шевченка, хочуть повернути у власність держави [3]

Анті-гоблін
Влада наша рідна рефорумувалася, реформувалася, да недореформувалася. У багатьох з нас, а можливо навіть і у самих можновладців, у далекі-далекі часи було враження, що коли щось там коїлося на гіл.. [весь]
Біля одного із обласних суду зібралися військові, які хочуть справедливості в обранні запобіжного заходу рекетирам [2]

святослав
Святий Тризуб Старовинний козацький хрест, де голуб, який сходить, символізує і Святий Дух, і Тризуб
Собор УПЦ МП у Каневі, де відспівували Шевченка, хочуть повернути у власність держави [3]

Олександр Скорина
ВЕСНА НАДІЇ На мою думку на всіх територіях де діє воєнний стан мають бути створені військові адміністрації, а діяльність місцевих рад і їх голів має бути на цей час призупинена. Чому так? Бо в ц.. [весь]
Що краще для міста ? Канівська військова адміністрація чи нинішній стан в міській раді? [4]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Вересень
НдПнВтСрЧтПтСб
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"