kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева
Головна > Новини > Влада 

СТРАТЕГІЧНИЙ ПЛАН ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ МІСТА КАНІВ ДО 2020 РОКУ

Від редакції сайту: Документ старий, але дає нам змогу переглянути та оцінити все те, що було дійсно зроблено за цей час владою Канева.

 

Підготовлено Комітетом з розробки стратегічного плану економічного розвитку за сприяння проекту ЕРУМ
м. Канів

Канів, 27.10. 2005 року

І. Вступ  

Навесні 2005 року провідні члени громади міста Канева дійшли згоди щодо необхідності розробки економічної стратегії міста. У квітні 2005 року міський голова пан Василь Коломієць та понад сорок представників місцевих підприємств, приватних підприємців, працівників освіти, органів державної влади та інших відомств зібралися для того, щоб спільними зусиллями створити Комітет з питань стратегічного розвитку міста Канева (надалі Комітет). Перед Комітетом постало завдання щодо розробки плану стратегічного розвитку засобами структурованого підходу. До пана Віктора Тютюнника, директора ДП «Магніт-ТМ», звернулися з проханням очолити Комітет. До цих зусиль долучилася і команда фахівців проекту  Економічного розвитку міст Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

На першому етапі проекту, що називався  “Вивчення середовища” міська рада за підтримки консультантів проекту LED підготувала профіль громади міста Канева, у якому було відображено різноманітну інформацію про місто:  демографічну ситуацію, економічні засади,  стан комунальної та промислової інфраструктури, стан довкілля та умови життя. Інформація надходила з багатьох управлінь та відділів виконавчого комітету міської ради, центру  зайнятості, управління статистики та інших відомств.

Члени новоствореного Комітету особисто брали участь у опитуванні як найбільших підприємств, так і середнього та малого бізнесу, що працюють у промисловому секторі та у сфері торгівлі і надання послуг.  Опитування проводилося з метою вивчення думки підприємців щодо їх ставлення до міста, які проблеми на їх думку є найгострішими, та які у них є сподівання і плани на майбутнє.

Ця базова інформація мала вирішальне значення для визначення критичних питань економічного розвитку міста у даний час та у майбутньому. Такими ключовими проблемами, що лягли в основу стратегічного плану, виявилися: (A) розвиток туризму, (Б) розвиток бізнесу  та (В) розвиток комунальної інфраструктури.

У червні 2005 року два підкомітети завершили роботу над  SWOT-аналізом. Перед цими підкомітетами стояло завдання проаналізувати сильні та слабкі аспекти діяльності міста (так званий внутрішній аналіз) та визначити конкурентне положення міста порівняно з іншими українськими містами у змаганні за нові робочі місця та інвестиції. Конкурентне положення міста також було враховано у зовнішньому аналізі, який застосовується для визначення зовнішніх загроз та можливостей міста.

Третій підкомітет було створено з метою визначення стратегічного бачення. Стратегічне бачення – це спільне та узгоджене бачення міста  у майбутньому і водночас вступ до стратегічного плану економічного розвитку. SWOT-аналіз та стратегічне бачення були обговорені і ухвалені на третьому засіданні Комітету, що відбулося у червні 2005 року.

Члени Комітету розділилися на три цільові групи для обговорення сучасного стану по кожному із ключових питань та з метою узгодження тих кроків, які мають здійснити міська влада, підприємства й інші зацікавлені сторони задля покращення ситуації або повного вирішення проблеми. До складу цільових груп входили члени Комітету, представники міської ради, підприємств, різних відомств та окремі фахівці – спеціалісти у конкретній галузі.

Члени цільових груп збиралися на свої засідання тричі з червня по серпень для підготовки плану дій, складовими якого були мета, цілі, завдання, які спроможні вирішити визначені ключові проблеми міста. Ці плани дій є серцевиною стратегічного плану. Вони амбітні і, відтак, багато підприємств та осіб братимуть участь у їх впровадженні. Планом визначено кроки на шляху до розвитку міста як туристичного центру, зміцнення підприємницької діяльності у місті Каневі, створення привабливого інвестиційного середовища та розвитку людських ресурсів а також покращення рівня надання комунальних послуг і розбудови інфраструктури.

У плані наголошено на необхідності підтримувати партнерські стосунки між владою та бізнесом і на упровадженні комплексної програми економічного розвитку міста.  Протягом терміну упровадження плану буде розроблено цілу низку окремих матеріалів, баз даних, спільних проектів тощо, які сприятимуть зростанню та покращенню туристичної інфраструктури, бізнесового середовища та стабільному розвитку інфраструктури міста.

Було зроблено кілька важливих висновків з процесу стратегічного планування економічного розвитку та остаточного варіанту  стратегічного плану міста Канева.

Перш за все, варто відмітити що влада та підприємці відчувають спільну відповідальність за майбутнє міста і мають бажання присвятити свій час та інші ресурси втіленню в життя стратегічного бачення, визначеного у плані.

По-друге, як у місті, так і за його межами є ресурси, які за умов належної організації, можна використати для вирішення ключових проблем міста.  Для забезпечення реального досягнення мети плану, необхідно, щоб усі керівники міської громади відчули свою причетність до нього і свою відповідальність.

По-третє, такі питання як розвиток туризму, розвиток підприємництва, та розвиток комунальної інфраструктури є тісно взаємопов’язаними. Їх можна ефективно вирішити лише у разі застосування комплексного підходу. Покращення ситуації у одній цих ключових сфер сприятиме її покращенню і в інших.

Успіх впровадження плану залежить від ступеню відповідальності членів Комітету, цільових груп та спеціалістів, які братимуть участь у реалізації бачення майбутнього  міста. На останньому засіданні у вересні 2005 року Комітет із стратегічного розвитку створив Комітет з управління реалізацією проектів (КУРП), до складу якого увійшли найбільш активні члени Комітету  із стратегічного розвитку та цільових груп. Його завданням є проведення моніторингу виконання всіх 27 оперативних цілей стратегічного плану.

 

Скачати повний документ

WayBe

27 липня 2010, 16:01

Теги статті:
розвиток  канів  план  2020  
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 1

Сторінка коментарів: 1
Apple

27 липня 2010, 16:19

IP: 94.179.69.xxx
Рейтинг: 0
Капслок входит в моду

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Опалювальний сезон у Каневі під загрозою через те, що депутати не зібралися на сесію

Очільник СБУ Василь Малюк розповів деталі обміну Медведчука на українських героїв

Додому з полону повернувся наш Герой – співробітник СБУ, який разом з іншими захисниками до останнього боронив Маріуполь на «Азовсталі»!

Автопарк Канівського пожежно-рятувального підрозділу поповнився новим пожежним автомобілем

Трьох канівчан посмертно нагородили “За заслуги перед містом”

СБУ повідомила про підозру колаборанту із Канева

83 900 гривень вдалося зібрати під час благодійної лотереї у Каневі

Золкін щодо інтерв'ю з полоненими

Сьогодні прощаємось із захисником, що загинув у війні з російськими окупантами

Нова концепція "російського суверенітету" нерозривно пов'язана з війною

Популярні за тиждень:

Опалювальний сезон у Каневі під загрозою через те, що депутати не зібралися на сесію [3]

Трьох канівчан посмертно нагородили “За заслуги перед містом” [0]

Автопарк Канівського пожежно-рятувального підрозділу поповнився новим пожежним автомобілем [0]

Додому з полону повернувся наш Герой – співробітник СБУ, який разом з іншими захисниками до останнього боронив Маріуполь на «Азовсталі»! [0]

Очільник СБУ Василь Малюк розповів деталі обміну Медведчука на українських героїв [0]

Про що зараз спілкуються:

Олександр Скорина
Як гидко мені читати про те що у нашому Каневі депутати спасають забезпечення "більшості" в складі міської ради для боротьби за досягнення своїх амбіцій застосовуючи ультимативну вимогу повернути .. [весь]
Опалювальний сезон у Каневі під загрозою через те, що депутати не зібралися на сесію [3]

Peremoga
Пора розігнати те кодло да створити військову адміністрацію у нашому місці!!!!
Опалювальний сезон у Каневі під загрозою через те, що депутати не зібралися на сесію [3]

Анті-гоблін
"...як пояснив голова фракції «Партія Зелених України» Володимир Коржов,... пов’язана із недопущенням до сесійних засідань депутатів від колишньої фракції «ОПЗЖ»". .. [весь]
Опалювальний сезон у Каневі під загрозою через те, що депутати не зібралися на сесію [3]

Анті-гоблін
І ще трошки у розвиток свого попереднього коменту додам. А все до кінця продумали, із цим цивільним цвинтарем визначилися? Перепоховати поряд із жертвами Голодомору? Це буде образ.. [весь]
Могилу російського письменника Аркадія Гайдара хочуть перенести з центрального парку Канева на місцеве кладовище. [3]

rod
питання по гайдару невже на часі? інших проблем не має?
Могилу російського письменника Аркадія Гайдара хочуть перенести з центрального парку Канева на місцеве кладовище. [3]

Анті-гоблін
Є трохи інший варіант. Поруч знаходиться військовий меморіал. Перенести туди, додавши прізвище. Це буде більш логічніше, ніж на цивільний цвинтар.
Могилу російського письменника Аркадія Гайдара хочуть перенести з центрального парку Канева на місцеве кладовище. [3]

святослав
«Ваш великий поет Тарас Шевченко написав: «Та не однаково мені, як Україну злії люди присплять, лукаві, і в огні її, окраденую, збудять. Ох, не однаково мені». Північноатлантично.. [весь]
Зі Днем Незалежності, Слава УкРАЙіні, Богатирям, Героям слава! [1]

slavikf
В чому проблему ушкодження пам'ятника? Це якийсь дар древньої цивілізації? Високотехнологічний виріб який не можна повторити за допомогою сучасних технологій? Місце втратить дух національної ме.. [весь]
Могилу Кобзаря поки неможливо укріпити на випадок обстрілів [1]

Анті-гоблін
Супутник ICEYE (той самий, що придбав фонд Сергія Притули для ЗСУ) залишиться у повній власності України до кінця експлуатації [Технічні деталі угоди] На відміну від оптичного супутника.. [весь]
Куди пішли гроші з Байрактарів? [1]

A001
зелено-блакитна мерзота будує авторитарний режим
Порохоботів створив російський IT-шник, якого працевлаштував у Києві соратник Порошенка – розслідування [1]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Вересень
НдПнВтСрЧтПтСб
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"