kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Новини > Дніпрова зірка 

Ще раз про грип та його профілактику

Грип - це недуга, що викликає тяжкі ускладнення та призводить до летальних випадків у групах населення підвищеного ризику. Найбільший ризик розвитку ускладнень загрожує дітям віком до 2 років, дорослим - віком 65 років і старшим, людям будь-якого віку з хронічними хворобами серця, легень, нирок, крові й обміну речовин, чи з ослабленою імунною системою

Сприйнятливість до грипу дуже висока в людей усіх вікових груп, найбільша захворюваність - у дітей віком від 1 до 14 років (що в 4 рази вище, ніж у літніх осіб). Відносно рідкісними є випадки грипу серед дітей перших місяців життя, які одержали пасивний імунітет від матері, але починаючи з 6-місячного віку діти вже можуть легко інфікуватися. Особливістю калі-форнійського грипу H1N1 є те, що він часто вражає переважно молодих і в цілому здорових дорослих людей.

Для грипу притаманні: раптова поява лихоманки, кашель (як правило сухий), головний біль, м'язовий біль і біль у суглобах, сильне нездужання (погане самопочуття), біль у горлі та нежить. Більшість людей одужують протягом тижня без будь-якої медичної допомоги. Але грип може призводити до розвитку тяжких ускладнень чи смерті людей із груп підвищеного ризику. Час між інфікуванням та захворюванням, відомий як інкубаційний період, триває близько двох днів.

Під час інкубаційного періоду віруси грипу виділяються в поодиноких випадках, а в розпал хвороби - досить інтенсивно. Інтенсивне виділення вірусу зберігається й після нормалізації температури, за наявності залишкових катаральних явищ у дихальних шляхах. Воно більш тривале у дітей, ніж у дорослих.

Коли інфікована людина кашляє, маленькі краплі, що містять віруси грипу, потрапляють у повітря. Їх може вдихнути інша людина та зазнати впливу вірусу. Вірус може також поширюватися через руки, що інфіковані вірусом. Для попередження поширення вірусу під час кашлю слід прикривати рота та носа хусткою й регулярно мити руки. При появі перших симптомів хвороби (лихоманка, біль у м'язах, сухий кашель) необхід-но дотримуватись постільного режиму впродовж гострого пері-оду, а також слід негайно звернутися до лікаря. Не займайтеся самолікуванням.

Найбільш ефективним шляхом профілактики хвороби та її тяжких наслідків є щеплення. Більше 60 років використовуються безпечні та ефективні вакцини. Серед здорових дорослих людей вакцина може попередити захворювання на грип на 70% - 90%. Серед людей похилого віку вакцина зменшує кількість випадків тяжкого перебігу грипу й ускладнень на 60% та летальних випадків - на 80%.

Щеплення особливо важливі для людей із груп підвищеного ризику, а також для людей, котрі мешкають разом із людьми з груп підвищеного ризику чи здійснюють догляд за ними.

Рекомендуються щорічні щеплення наступним групам населення:

- людям похилого віку;

- людям з хронічними хворобами;

- представникам інших груп населення, таким як вагітні жінки, працівники охорони здоров'я, освітяни, працівники торгівлі та інші, кому за фахом доводиться спілкуватися з великою кількістю громадян, а також діти віком від шести місяців до двох років.

Як запобігти зараженню? Для цього слід уникати місць скупчення людей, оскільки інфекція передається лише від хворої людини, та запобігати тісному контакту з хворими, у яких нежить, кашель, гарячка тощо. Також варто обмежити користування телефонними апаратами спільного використання, обробляти кожні дві години    дезінфікуючими розчинами телефонні трубки та ручки дверей, уникати рукостискань та поцілунків. Потрібно регулярно провітрювати помешкання, уникати протягів, тепло вдягатися, кожні 2-3 години мити руки та обличчя з милом і використовувати одноразові рушники. Кожні 3-4 години слід промивати порожнину носа та рота, використовуючи сольовий розчин, приготовлений в домашніх умовах (1 чайна ложка на1 літрводи) або фізіологічний розчин хлориду натрію. Виходячи з дому, змащувати слизову носа оксоліновою маззю, оливковою олією або дитячим кремом, пов-ноцінно харчуватися.

Станом на 02.02.2016 року в Канівському районі захворіло на ГРВІ та грип 1256 осіб, із них - 7 вагітних. Із загальної кількості людей, котрі мають клінічні прояви грипу, - більше 100 хворих. Лабораторно підтверджено 7 випадків грипу. Було госпіталізовано в стаціонарні відділення ЦРЛ 122 особи, вже виписано з одужанням 77 осіб. На стаціонарному лікуванні знаходиться 50 хворих.

Віра Шапошник, головний лікар Канівської центральної районної лікарні

Джерело: Дніпрова зірка

WayBe

15 лютого 2016, 14:16

Теги статті:
Грип  профілактика  
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

З 28 вересня ц.р. школи і дитсадки у Каневі планують відкрити

СТОП ФЕЙКАМ ПРО КОРОНАВІРУС!

Канів віднесено до помаранчевої зони

Гарний хлопець не професія

Оголошується конкурс на заміщення вакантної посади

На Канівській ГЕС обговорили хід виконання контрактів за кредитні кошти ЄБРР та ЄІБ

Каблучками по камінчиках.

Державна комісія ТЕБ та НС встановила обмеження в регіонах з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки з урахуванням пропозицій регіональних комісій

COVID-19: у Каневі захворіло на коронавірус 20 жителів

Чому маски працюють краще, ніж може здаватися

Популярні за тиждень:

Каблучками по камінчиках. [7]

СТОП ФЕЙКАМ ПРО КОРОНАВІРУС! [3]

Гарний хлопець не професія [2]

COVID-19: у Каневі захворіло на коронавірус 20 жителів [1]

Державна комісія ТЕБ та НС встановила обмеження в регіонах з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки з урахуванням пропозицій регіональних комісій [1]

21 вересня - Міжнародний день миру [0]

Комісія з питань ТЕБ та НС дала дозвіл відновити роботу закладів освіти, торгівлі побутовими товарами та сфери обслуговування у Каневі [0]

Чому маски працюють краще, ніж може здаватися [0]

Канів віднесено до помаранчевої зони [0]

На Канівській ГЕС обговорили хід виконання контрактів за кредитні кошти ЄБРР та ЄІБ [0]

Про що зараз спілкуються:

klimenko_2014
Як це скотство надоиоло з ремонтом дороги нв шлюзу,,що саме страшне,,що це та сама бригада що ремонтувала прошлий год дорогу через ГЕС один робе десятеро стять курять,.. [весь]
Про міст, який ремонтує ГЕС [10]

КОКА
Olivia . [link]
Каблучками по камінчиках. [7]

КОКА
[link] Глава подразделения ВОЗ по чрезвычайным ситуациям Майк Райан. Очередная рука кремля.
СТОП ФЕЙКАМ ПРО КОРОНАВІРУС! [3]

NIK74
«18 виявлених агітаторів діяли за завданням російських агресорів» Помилки не буде сказать всі 385. І так по всьому світу. Не живуть, існують лише для того аби нести зло.
СТОП ФЕЙКАМ ПРО КОРОНАВІРУС! [3]

slavikf

СТОП ФЕЙКАМ ПРО КОРОНАВІРУС! [3]

Olivia
1.Змушені ходити прямо а не в обхід.2.Багато коштів закатано в асфальт який змило снігом та дощем.
Каблучками по камінчиках. [7]

Анті-гоблін
Є два оосновних принципа формування правільної тактики і стратегіЇ - дотримуватися державних інтересів і здорового глузду. Вони поєднані. На превеликий жаль у наших керманичів це виходить далеко н.. [весь]
Гарний хлопець не професія [2]

Wiktor
Да. Американцы нам помогут и посоветуют. Нашёл на кого ссылаться
Гарний хлопець не професія [2]

Анті-гоблін
Тут виникає таке питання - це дороги, які ми заслуговуємо, або які вибираємо? Як кажуть, альтернатива є всьому. Якщо ви її не бачите, це не означає, що її не існує.
Каблучками по камінчиках. [7]

ks09822
Америка в в'єтнамській війні втрачала молодих-здорових,яким ще було жити-і-жити.А ковід забирає,в основному,тих,хто вже обтяжений смертельними болячками і невідомо,чи прожив-би набагато більше наві.. [весь]
У Каневі зареєстровано перший летальний випадок від коронавірусу [4]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Вересень
НдПнВтСрЧтПтСб
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2020 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"