kaniv.net logo
Веб-камера в центрі Канева


Головна > Новини > Анонси 

Стратегія розвитку Канева до 2030 року: У пошуках драйвера

Шановні канівчани та жителі навколишніх сіл!

Міськвиконкомом розпочато роботу по створенню Стратегії розвитку Канева до 2030 року. З метою її уточненого складання, залучення інвестицій, грантів вирішено створити агенцію економічного розвитку та інвентаризувати зони міста згідно Генерального плану.

Головне завдання такого документа – покращення життя жителів за рахунок комунальних та приватних бізнес-структур в рамках державної політики на місцевому рівні. Тобто прогнозування на 10 років покладається на багато внутрідержавних  і місцевих економічних чинників, цільові програми, договори та інше.

 В нинішньому Стратегічному плані від 2005 року визначено три основних напрямки розвитку міста, що не в повній мірі розкриває потреби громади, не в повній мірі охоплює грані їх життя. А недостатній контроль за його втіленням, в першу чергу міської спільноти, в якійсь мірі неорганізованість чиновницького апарату, постійна недостатність коштів ведуть  до невиконання окремих пунктів.

Протягом останнього часу я мав багато розмов з активними громадянами нашого міста. Суть значної їх частини зводилася до того, що місту потрібно розвиватися, об’єднуватися в територіальну громаду з навколишніми селами, вибирати на майбутнє  спільні орієнтири та проводити в життя плани поліпшення працевлаштування, екології, охорони здоров’я, освіти та культури.

Створення Стратегічного плану розвитку в рамках майбутньої територіальної громади ( навіть ще не визначеної, але окресленої спільними завданнями) дало б поштовх на покращення життя спільноти, всіх її прошарків – від малюків до людей похилого віку, від школярів до професіоналів, від зайнятих на виробництві до зайнятих в сфері обслуговування населення. Такий підхід допоміг би нам спрогнозувати перспективи розвитку міста, сіл виходячи з наших спільних ресурсів: трудових, фінансових, виробничих, природних, дав би поштовх на створення нових заводів, фабрик, фермерських господарств та їх спільних планів. Подібне планування не дозволило б обійти проблеми екології, відпочинку громадян, надбань історії, культури нашого краю. А спільний контроль громадськості при залученні інвесторів для розвитку округу не призвів би до техногенних проблем.

Що ж пропонується для більш реального планування Стратегії розвитку до 2030 року? По – перше, залучити до його написання широкий актив містян та селян, по – друге, зібрати банк ідей розвитку майбутньої територіальної громади -адже кожна ідея кожного громадянина має право на життя.

Організаційно це може бути як громадський Форум розвитку, де делеговані  представники від районів міста, сіл, промислових підприємств та організацій (за згодою з керівництвом), окремі активні особи зможуть подати свої ідеї, захистити їх шляхом активного обговорення. Кожна ідея, що попередньо  пройде, буде зафіксована в банку ідей розвитку, передана до новоствореної агенції, проаналізована на її доцільність та включена в проект Стратегічного плану розвитку для затвердження на сесії об’єднаної  територіальної громади.

Захист ідей пропонується провести у вигляді  мозкової атаки.  Перед проведенням  Форуму носіїв  ідей  формують  по спеціалізованих  групах таких, як на приклад: розвиток підприємництва (розвиток сприятливого клімату, маркетингова стратегія, грантові нововведення від місцевої влади);  комфорт та безпека проживання (розвиток інфраструктури, введення нових та оновлення старих об'єктів побуту, охорони здоров’я, спорту, освіти, санітарії, медіа-служб);  розвиток бізнес-галузей (створення спеціалізованого технопарку, розширення харчової  галузі, господарств сільського призначення, об'єктів туризму, розвиток народно-прикладного мистецтва); можливості розвитку сфер економіки в басейні Дніпра; розширення громадського  простору (житло, публічні заклади та їх  архітектура, креативні простори); енергоефективність (утеплення будинків, розширення можливостей інженерних мереж); людський потенціал (правова, етична та технічна освіта, здатність та можливості людей до інновацій) та інше, що не ввійшло до даного переліку але успішно може бути додано на Ваш розсуд. Цей перелік ідей навмисно не ідентифікований, не прив'язаний до місця введення. Ідея має бути від Вас, шановні громадяни. Вона має бути Вами виплекана, як мрія, але реалією до сьогодення, бажано, щоб до неї був продуманий хоч якийсь механізм її впровадження в короткі терміни.

Такий підхід до створення Стратегічного плану зробить його більш всеохоплюючим, дозволить громаді краще бачити та контролювати шляхи розвитку краю, підніме рівень  любові до рідної землі, її свідомості .

Вважаю, що драйвером цієї роботи має стати молодь, в першу чергу студенти, які за підтримки викладачів ВУЗів, управління економіки міськвиконкому, активістів громади можуть провести значну частину підготовчої роботи для створення  Стратегічного плану розвитку Канівської об'єднаної територіальної громади до 2030 року. Слово за Вами.   

Володимир Кузнєцов

 

 Про автора: В радянські часи займався питаннями розвитку міста Канева і Канівського району, контролював виконання Стратегічного плану  на 1980 – 2005 роки. З 1991 по 2001 рік працює в різних комерційно-виробничих структурах.

 З 2001 по 2008 рік заступник  начальника управління, начальник відділу головного управління   соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації, де займався питаннями розвитку та життєзабезпечення інтернатних установ, територіальних центрів, будинків для безхатченків області.

Тричі обирався депутатом місцевих рад. При поверненні в Канів вийшов на пенсію та займає активну громадську позицію.

          

Джерело: Дніпрова  ЗІРКА №027-028,  5 квітня 2018

WayBe

18 квітня 2018, 13:56

Теги статті:
Канів  розвиток  
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 3

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

В нашем ГОРОНО куры деньги не клюют

В наслідок ДТП перевернулася автівка

У Канівському ЦПМСД встановили нову рецепцію

Російські стратегічні бомбардувальники відпрацювали ракетний удар по Одесі

Закриття відділів статистики

Коломойський готовий до розвороту України в бік Росії – New York Times

Cтартує голосування за проекти Громадського бюджету

Громадський бюджет 2020

Малозабезпеченим громадянам дають безкоштовні дрова

Тенденції треба мати на увазі

Популярні за тиждень:

Коломойський готовий до розвороту України в бік Росії – New York Times [5]

Російські стратегічні бомбардувальники відпрацювали ракетний удар по Одесі [4]

У Канівському ЦПМСД встановили нову рецепцію [3]

В нашем ГОРОНО куры деньги не клюют [1]

Закриття відділів статистики [0]

В наслідок ДТП перевернулася автівка [0]

Про що зараз спілкуються:

не нужный человек
перед шлагбауном
В нашем ГОРОНО куры деньги не клюют [1]

WayBe
Maks,так розумію, що то в лікарні. А це - "центр ПМСДопомоги"
У Канівському ЦПМСД встановили нову рецепцію [3]

Maks
Покажіть краще стан дитячого відділеня. Пліснява, грибок, 100 літні матраси та таргани.
У Канівському ЦПМСД встановили нову рецепцію [3]

Vlad Smith
Молодці! Гарні нумерки, тепер ми не заблукаємо по кабінетах. І будка краща на вході стала. Таки видно, що дбаєте за первинну медико-санітарну допомогу... ХОТЬ В ЧОМУСЬ.
У Канівському ЦПМСД встановили нову рецепцію [3]

viktoriyaoksova@gmail.com
Номер для связи 095-071-36-05 Виктория. Можно писать в Вайбер пришлю доп. Фото
Кровать двухъярусная [1]

turoc
Якщо ближче до жаргону військових, то можна й так зрозуміти. Але по великому рахунку суті це не міняє – для Росії Україна не повинна існувати і це непорушно. Ціна тут важить найменше .. [весь]
Російські стратегічні бомбардувальники відпрацювали ракетний удар по Одесі [4]

TOXA
Я просто оставлю это здесь
Коломойський готовий до розвороту України в бік Росії – New York Times [5]

slavikf
turoc, вам не здається що фраза "російські стратегічні бомбардувальники відпрацювали ракетний удар по Одесі" означає що на місці південної Пальміри димлять руїни?
Російські стратегічні бомбардувальники відпрацювали ракетний удар по Одесі [4]

Merlin V
"Під час війни землею не торгують. Під час війни за неї воюють!" Митрополит УГКЦ А.Шептицький
Коломойський готовий до розвороту України в бік Росії – New York Times [5]

turoc
В Євросоюзі вже чути сумніви у потребі фінансової допомоги України через брак зусиль Києва щодо розслідування виведення коштів з Приватбанку, за який власне й пішов ва-банк Коломойський. Про це .. [весь]
Коломойський готовий до розвороту України в бік Росії – New York Times [5]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Листопад
НдПнВтСрЧтПтСб
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2019 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"