kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Блоґи > azk777 

Навіть маски з тканини таки захищають також і тих, хто їх носить

Вдихаючи менше повітря з краплинами, що містять часточки коронавірусу — хворієш легше.

Передруківка "як є" з ТЕКСТІВ: https://texty.org.ua/articles/101780/tak-navit-masky-z-tkanyny-taky-zahyshayut-takozh-i-tyh-hto-yih-nosyt/

 

 

Маски таки захищають тих, хто їх надягає.

Про це йдеться в матеріалі The Conversation.

Маски сповільнюють поширення SARS-CoV-2, зменшуючи кількість вірусу, який інфіковані люди посилають у середовище довкола себе, кашляючи або просто розмовляючи й дихаючи.

Докази з лабораторних експериментів, свідчення з лікарень та досвід цілих країн — свідчення, що маски працюють. ВООЗ рекомендує носити їх у публічних місцях (закриваючи як рот, так і ніс).

З огляду на всі ці докази та свідчення, в багатьох місцях носіння масок стало нормою.

Моніка Ганді, лікарка-інфекціоністка й професорка медицини університету Каліфорнії у Сан-Франциско, пише в своїй статті про те, що після впровадження обов'язкового чи рекомендованого носіння масок медики почали помічати цікаву тенденцію.

У місцях, де більшість людей носить маски — навіть ті, хто таки інфікуються, кардинально рідше захворюють серйозно порівняно з місцями, де маски носять менше.

Свідчення показують, що люди, які носили маску, навіть якщо заразилися все одно — хворіють легше.

Коли ти в масці — навіть у саморобній масці — зазвичай ти отримаєш значно нижчу дозу коронавірусу, ніж коли ти без маски.

І нещодавні експерименти з тваринами з використанням коронавірусу, і близько сотні років досліджень вірусів свідчать про те, що нижче вірусне навантаження означає менш серйозний перебіг хвороби.

Жодна маска не досконала — і носіння маски може не убезпечити від інфікування. Однак маска може змінити те, чи опинишся ти в результаті в реанімації — чи перехворієш так, що навіть не помітиш цього.

Доза вірусу визначає серйозність перебігу хвороби

Як тільки ти вдихаєш будь-який респіраторний вірус, він одразу починає "захоплювати в заручники" будь-які клітини, біля яких опиняється, намагаючись перетворити їх на машини для відтворення самого вірусу. Імунна система, натомість, намагається зупинити цей процес.

Кількість вірусів, які опинилися в організмі — те, що називається вірусною дозою чи вірусним навантаженням — значною мірою визначає серйозність подальшого перебігу хвороби. Це стосується не лише коронавірусу, а й будь-якої хвороби починаючи від знайомого грипу.

Якщо вірусне навантаження дуже високе, навіть імунна система сильного і здорового організму може не впоратися. Поміж тим, як віруси захоплюють значну кількість клітин для власного розмноження, та намаганням імунної системи щосили зупиняти віруси — тіло може зазнати значних ушкоджень, і людина може дуже сильно захворіти.

З іншого боку, якщо початкова доза вірусів, які проникли в організм, низька — імунна система зможе стримати вірус менш радикальними методами. У такому випадку у людини значно менше симптомів, або їх нема взагалі.

Концепція вірусного навантаження та його зв'язку з серйозністю перебігу хвороби існує вже майже століття. Багато досліджень на тваринах показали, що чим більшу дозу вірусів даєш тварині, тим серйозніше вона хворіє. Більше того, в 2015 році дослідники перевірили цю теорію на людях-добровольцях, використовуючи нелетальний штам грипу — і результат виявився тим самим. Чим вищою була доза вірусу грипу, який давали добровольцям, тим сильніше вони хворіли.

У липні цього року дослідники опублікували статтю, показуючи зв'язок між дозою вірусу та серйозністю перебігу хвороби конкретно щодо нового коронавірусу. Експерименти робили на хом'яках. Результат знову той самий: чим більша доза коронавірусу — тим сильніше хворіли хом'яки.

Усі ці дослідження та докази свідчать: коли ти таки заражуєшся на SARS-CoV-2 — то чим меншою була доза, що спричинила зараження, тим легше ти перехворієш.

Що ж може зробити людина для зменшення дози вірусу при зіткненні з ним?

Маски зменшують вірусне навантаження

Більшість дослідників інфекційних хвороб і епідеміологів переконані, що коронавірус поширюється насамперед через краплини, які переносяться повітрям і, меншою мірою, через аерозолі (ще дрібніші часточки).

Дослідження показують, що як тканинні, так і синтетичні хірургічні маски при правильному носінні (закривати не тільки рот, але й ніс — ремарка ТЕКСТів з огляду на українські реалії) блокують більшість часточок, які можуть містити в собі SARS-CoV-2. Жодна маска не досконала, однак мета й не полягає в нереалістичному бажанні заблокувати весь вірус. Мета полягає в зменшенні кількості того, що ти вдихнеш. І майже будь-яка маска успішно заблокує певну кількість — чим більшу, тим краще.

Лабораторні дослідження продемонстрували, що якісна тканинна маска та хірургічні маски запобігають потраплянню як мінімум 80% вірусних частинок у рот і ніс. Ці частинки й інші забруднювачі залишаються на волокнах тканини, й тому медики рекомендують, якщо можливо, міняти та прати маску після кожного приходу додому.

Нарешті, остаточний експериментальний доказ того, що маски зменшують вірусну дозу, отримано з іще одного експерименту з хом'яками. Їх поділили на дві групи, одній повітря подавали напряму, а іншій через хірургічну маску, вдягнуту на повітропровід. Хом'яків, заражених коронавірусом, помістили поряд із клітками хом'яків "без масок" і хом'яків "у масках". Повітря з інфікованої клітки подавали в обидві сусідні клітки.

Хом'яки "в масках" із меншою ймовірністю заражувалися на COVID-19. Але навіть коли деякі з хом'яків у клітці, куди повітря подавалося через маску, таки заражувалися — вони частіше хворіли у значно м'якших формах, ніж хом'яки, що заразилися без маски.

Маски збільшують відсоток асимптоматичних випадків

У липні Центри контролю за хворобами США оцінили, що близько 40% людей, які заразилися на коронавірус — асимптоматичні. Значна кількість інших досліджень також підтверджує ці цифри.

Однак у місцях, де практично всі носять маски, відсоток асимптоматичних заражень значно вищий. Так, під час спалаху на австралійському круїзному кораблі Greg Mortimer наприкінці квітня всіх пасажирів змусили носити хірургічні маски, а працівникам видали маски N95, як тільки було виявлено перший випадок.

І хоча через тісний та тривалий контакт у закритій спільноті 128 з 217 людей на борту зрештою отримали позитивний результат (тестували всіх), 81% інфікованих залишились асимптоматичними.

Подальші докази отримано з двох наступних добре відстежених спалахів: спершу на заводі з переробки морепродуктів у штаті Орегон, а потім на заводі з переробки курятини в Арканзасі. В обох випадках усім робітникам надали маски й вимагали носити їх весь час перебування на території. В обох випадках 95% заражених були асимптоматичними.

Немає сумнівів, що загальне носіння масок сповільнює поширення коронавірусу. Але крім того, докази з експериментів, вивчення кейсів на кшталт круїзних кораблів і закритих фабрик, а також давно відомі біологічні принципи доводять, що маски захищають і того, хто їх носить.

Мета будь-якого засобу боротьби з пандемією — сповільнити поширення інфекції та зберегти життя людей.

Носіння масок робить і те, й інше.

 

Оригінал: https://texty.org.ua/articles/101780/tak-navit-masky-z-tkanyny-taky-zahyshayut-takozh-i-tyh-hto-yih-nosyt/

azk777

19 вересня 2020, 21:26

Теги статті:
Коронавірус   захист   ковід  
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Відповідь на тему "Пан Коржов хоче "рейдернути" наше ОСББ"

COVID-19: у Каневі 12 нових хворих на коронавірус та 3 смерті

Пан Коржов хоче "рейдернути" наше ОСББ, вул.Шевченка, 41 (Вишиванка)

МХП продовжує допомагати Канівщині у боротьбі з COVID-19

Червону зону подовжено

Канівські лісівники озеленили дитячий майданчик «Гайок»

Холодні батареі..........................................?????????

НАШ КАНДИДАТ № 1

У Каневі створять спецкомісію з контролю за дотриманням карантину

Афера року - опитування Зеленського

Популярні за тиждень:

транспортування газу. [11]

НАШ КАНДИДАТ № 1 [5]

У Каневі і Смілі дозволили їздити на метро під час посиленого карантину [3]

Пан Коржов хоче "рейдернути" наше ОСББ, вул.Шевченка, 41 (Вишиванка) [2]

Хто потрапляє в "червону зону" карантину в Україні з 19 жовтня: повний список [1]

Відповідь на тему "Пан Коржов хоче "рейдернути" наше ОСББ" [1]

Робота охоронником м. Канів [0]

Повз них не пройде ніхто! [0]

Усе, що ви хотіли спитати про виборчі бюлетені, які отримаєте 25 жовтня 2020 року [0]

Сюрпризи місцевих виборів: що треба знати, щоб не "зламати мозок" [0]

Про що зараз спілкуються:

українці
А в мене виникає запитання до пана Коржова зовсім інше. Дуже добре знаємо Канівську лимарку. Пан Коржов можна так сказати створив із лимарки приємну на вигляд зону відпочинку. Дуже добре ми знаємо .. [весь]
Відповідь на тему "Пан Коржов хоче "рейдернути" наше ОСББ" [1]

WayBe
Розгорнута відповідь від Володимира Коржова розміщена тут Крім того, в правилах сайту чітко вказано, що Всім учасникам даного ресурсу забороняється: 3.1 ображати учасників ОСББ41 - бан до понеділка
Пан Коржов хоче "рейдернути" наше ОСББ, вул.Шевченка, 41 (Вишиванка) [2]

ОСББ41
[link] Посилання на відео. Тут не вставляється чомусь.
Пан Коржов хоче "рейдернути" наше ОСББ, вул.Шевченка, 41 (Вишиванка) [2]

Калина
tarnava, "Приїхали... Доброго здоров'я дівчата!" Шановний, у Вас зовсім погано з пам'яттю? Коли почалася війна і коли був обраний Порошенко? А агітувати і голосувати за ОПЗЖ може тільки відвертий ворог України і москальський прихвостень.
НАШ КАНДИДАТ № 1 [5]

Aleksandr
Вибори, вибори,всі кандидати- пі-пі-пі-ри!
НАШ КАНДИДАТ № 1 [5]

WayBe
Ясний день, чорний піар, угу. Зробив розбір
НАШ КАНДИДАТ № 1 [5]

tarnava
Всі з ким ми спілкувались, як виборці - всі проти війни на Донбасі (яку веде европейська солідарність і особисто Порошенко), всі проти захмарних тарифів на кму.. [весь]
НАШ КАНДИДАТ № 1 [5]

пахан
А мене цікавить більш ось ця публікація: [link] А від себе хочу добавити: "Що такого життя за все існування незалежної України, як за правляння Петра Порошенка я ще не бачив і відчув на своїй шк.. [весь]
НАШ КАНДИДАТ № 1 [5]

Анті-гоблін
Шановний КОКА, не плутайте Божий дар з яєчнею, а демократію із вседозволеністю і безвідповідальністю. Це стосується і наших вельмишановних керівників, що давно сплутали свою вовну з державною. .. [весь]
транспортування газу. [11]

КОКА
маю великий сумнів відносно таких ваших поглядів Согласно статье 34 Конституции Украины: Каждому гарантируется право на свободу мысли и слова, на свободное выражение своих взглядов и убеждений.. [весь]
транспортування газу. [11]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Жовтень
НдПнВтСрЧтПтСб
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2020 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"