kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева
Головна > Новини > Міські новини 

Канівська ГАЕС: як бути?

Іллюстрація до новини ""Наразі існують дві думки щодо реанімації будівництва Канівської гідроакумулюючої станції. Кожна з протиборчих сторін висуває свої аргументи, відстоює свою правду. А де ж істина? – ставлять резонне запитання тисячі канівців і загалом жителів України.

Отримати достовірну інформацію і з’ясувати, наскільки необхідне спорудження ще однієї гідростанції на Дніпрі, старалися на останньому сесійному засіданні Канівської районної ради депутати, спеціалісти, представники громадськості. У зібранні взяли участь генеральний директор ВАТ "Укргідроенерго", Герой України Семен Поташник, народний депутат України Іван Заєць.

Перша спроба збудувати Канівську гідроакумулюючу електростанцію датується другою половиною вісімдесятих років минулого століття. Чимало коштів пішло на спорудження котловану, доріг, деяких приміщень тощо. У 1992 році на будівництво ГАЕС наклали мораторій у зв’язку з економічною кризою в державі. І усе зроблене зійшло нанівець: котлован заріс деревами, споруди по частинах розікрали, береги розмилися. Мораторій було знято у 1999 році, проте реанімувати спорудження станції у новому вимірі (змінено потужність, місце розташування змістилося на 1,2 кілометра вниз за течією Дніпра) вирішили у 2006 році, коли була прийнята державна програма "Енергетична стратегія України на період до 2030 року". У цьому документі чільне місце відведене спорудженню Канівської ГАЕС.

Як повідомив головний інженер Канівської ГАЕС Вадим Галат, у 2006 році було виготовлене техніко-економічне обґрунтування будівництва гідростанції, яке затвердив Кабмін. За твердженням пана Галата, була проведена природно-екологічна експертиза техніко-економічного обґрунтування, і цей документ пройшов узгодження у відповідних відомствах. На цій підставі розпочато розробку проекту будівництва Канівської ГАЕС. Потужність гідроакумулюючої станції – 1 тисяча мегават. Вона вироблятиме електроенергію у години пікових перевантажень, працюватиме у взаємодії з атомними і тепловими електростанціями. Як позитив спорудження ГАЕС, Вадим Галат відмітив забезпечення роботою більше 2 тисяч осіб на будівництві і 250 – на експлуатації станції. Будуть споруджені дороги, кошти вкладатимуться у розвиток інфраструктури розташованих поблизу сіл, місцевий бюджет поповниться податками.

Наразі існує інший погляд на "будову століття". Зокрема, Національний екологічний центр визначив техногенні ризики будівництва та експлуатації Канівської ГАЕС. На переконання екологів, найбільший техногенний ризик проекту ГАЕС спричинений її розташуванням поблизу особливо небезпечних екзогенних геологічних процесів. Так, фонова середньостатистична інтенсивність землетрусів становить 5-6,5 балів, територія гідростанції частково розташована на зсувному схилі. У результаті побудови верхнього водосховища ГАЕС виникає небезпека підтоплення ґрунтів, колодязів з питною водою, житлових та господарських споруд сусідніх сіл Іваньків, Пшеничники, Бобриця. Процес закачування-скидання води викличе підняття з дна водосховища радіоактивних речовин, що засіли там з часу аварії на Чорнобильській АЕС. Це особливо небезпечно, якщо врахувати, що воду з Дніпра п’є 40% населення України – усі міста, розташовані на Дніпрі (на щастя, крім Канева, де вода видобувається із артезіанських свердловин). Велика кількість води, що буде регулярно скидатися з ГАЕС, загрожує руйнуванням берегової зони Канівського водосховища та повним знищенням Зміїних островів. Район будівництва гідростанції є унікальним з точки зору археології. На цій території знайдені, але ще ґрунтовно не досліджені пам’ятки бронзової доби, трипільської, зарубинецької, черняхівської, скіфської культур, пам’ятки Київської Русі, Середньовіччя, козацької доби тощо.

На думку окремих фахівців, зважаючи на українські реалії, будівництво Канівської ГАЕС неефективне з економічної точки зору. Мабуть, саме із цих міркувань відмовився наразі від фінансування будівництва ГАЕС Європейський банк реконструкції та розвитку.

Хто і коли поставить остаточну крапку у будівництві Канівської ГАЕС, поки що невідомо. У селах, розташованих у зоні будівництва, мають пройти громадські слухання. "Зважаючи на масштаби спорудження, це питання не кількох сотень селян, а цілої нації", – зауважив колишній міністр охорони природи і нинішній народний депутат Іван Заєць. Багато людей схильні розділити його думку.

ДОВІДКА "ПРЕС-ЦЕНТРУ":

Гідроакумулююча електростанція (ГАЕС) – електростанція використовується для вирівнювання добової неоднорідності графіка електричного навантаження. Під час нічного провалу енергоспоживання ГАЕС закупляє дешеву електроенергію, закачуючи за її рахунок воду у верхній б’єф. Під час ранішнього і вечірнього піку енергоспоживання ГАЕС продає дорогу пікову електроенергію, скидаючи воду з верхнього б’єфу в нижній.

1975 року було запущено в дію першу в СРСР Київську ГАЕС. Через 10 років було розроблено проект Канівської ГАЕС. З 1984 по 1992 рік велися роботи з її спорудження. 1999 року мораторій на будівництво Канівської ГАЕС було знято. Нині триває виготовлення проекту.

Крім Канівської, в Україні триває будівництво Дністровської і Ташлицької (на Південному Бузі) ГАЕС.

Підготував: Лариса ЗЕЛЕНЕНКО
Джерело: "Прес-Центр"

WayBe

25 червня 2008, 00:00

Теги статті:
ГАЕС  гідростанція  
Голосів:
0
00

Всього коментарів: 3

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

ЗДАЮ 2-КІМНАТНУ КВАРТИРУ

Світ ловив мене, та не впіймав ©

ЗСУ встановили новий рекорд

Жителям Черкащини дали поради, як викликати екстрену медичну допомогу в умовах перебоїв електроенергії та зв’язку

У Каневі на об’єктах інфраструктри працюють генератори, які подарували німці і поляки

Блекаут

Перехід права на прийняття спадщини (спадкова трансмісія) в умовах воєнного стану

Птаха мартина з Канева сфотографували у Німеччині

СБУ проводить безпекові заходи у Києво-Печерській Лаврі

Чи є у росії законні підстави для перебування в ООН або як припинити членство росії в ООН

Популярні за тиждень:

Блекаут [0]

У Каневі на об’єктах інфраструктри працюють генератори, які подарували німці і поляки [0]

Жителям Черкащини дали поради, як викликати екстрену медичну допомогу в умовах перебоїв електроенергії та зв’язку [0]

ЗСУ встановили новий рекорд [0]

Світ ловив мене, та не впіймав © [0]

ЗДАЮ 2-КІМНАТНУ КВАРТИРУ [0]

Про що зараз спілкуються:

ksundya_85
Вже здали
Здам картиру [1]

Анті-гоблін
Американський генерал попередив Росію про наслідки ядерного удару по Україні/ Колективний Захід на чолі зі США готовий жорстко відреагувати. Якщо президент Росії Володимир Путін наважиться.. [весь]
Експерти розповіли про наслідки ядерного удару для росіян [1]

WayBe
‼️Сьогодні українці споживають електроенергії більше, ніж у робочі дні, тому "Укренерго" скасовує погодинні та вводить екстрені відключення електроенергії. Насамперед це стосується всіх категорій.. [весь]
Графіки погодинних відключень вулиць та підприємств Канева [1]

WayBe
День учора - дивний. Всі гуляють на вулиці. Зв'язку мінімум, світла нема. Води - теж. Отоплення відсутнє. Пізно увечері - відновлюється районами світло, у місті є вода. Була спроба увімкнути св.. [весь]
Вибух в Каневі [2]

olchik21
Жах((((
Вибух в Каневі [2]

Анті-гоблін
Взагалі так гуртом звинувачувати, мабуть, усіх не варто. Перед тим, як у черговий раз звинувачувати у відсутності патріотизму і переконувати у вкрай гострій необхідності знову напружитися з ост.. [весь]
Господа канивчане, проснитесь, жизнь и совесть дороже сала. [2]

karina
Жаль, дуже жаль, але більшість кпніачан дуже пасивні, щоб допомогти ЗСУ, їм би сказати "а що ми можемо"? А тут ви реально ви можете допомогти. З миру по нитці...
Господа канивчане, проснитесь, жизнь и совесть дороже сала. [2]

WayBe
10 жовтня 2022 року чотири Shahed-136, спрямовані на критичну інфраструктуру Черкащини, протиповітряна оборона знищила в Черкаському районі, неподалік Канева, – Оперативне командування «Південь».
На Черкащині збили два безпілотники та ракету [1]

karina
Ви ж тільки міняли ці тарифи, де ж ваша совість? Усім сьогодні важко.Си у вас, як говорять, кому війна, а кому мать родна? І навіщо прикриватися постановами від 2019 року? Сьогодні інші часи, і інша ситуація.
КП «Управління ВКГ» інформує про намір здійснити коригування діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення [3]

slavikf
WayBe, впевнений що є регламентні методи
Канівські депутати знову не прийшли на сесію, але містяни будуть з теплом [3]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Грудень
НдПнВтСрЧтПтСб
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"