kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


























Статті за 8 вересня 2008

Чому байкери не їдуть в Канів, а тусять в Городищі ???

Міські новини
  •  У всіх засобах інформації і навіть на Канівському сайті майже щотижня з"являється інформація про байкерів в м. Городищі і про їх "движняки", то їм влада виділяє місце для зборів, то їх святять Святі отці, а от вони вже й влаштували БАНЮ. Так що - Канів не байкерське місто????
    До Городища з усієї країни з’їхалися 50 байкерів. У місті проходив зліт ”Байк-баня-2008”. Найдальші гості прибули з Вільнюса. Більшість мотоциклів саморобні.

    На карті байкерських маршрутів Городище з’явилося цього року. Перед в’їздом до бази вивісили мотоцикл, щоб кожен зрозумів, куди потрапив
    — При в’їзді до Городища я кожному вручив віник для бані, — показує зелений віник організатор зльоту Олександр Шендрик, 45 років. — Це був ніби пропуск. Я орендував лазню. Заготував 100 віників із дуба та полину. Які зосталися — будуть для наступного зльоту.
    Байкери отаборилися в парку, де облаштували базу. У казані варили юшку з товстолоба вагою 10 кг. Гості з Литви не повірили, що в місцевих ставках водиться риба таких розмірів.
    Проводили конкурс на краще знання мотоцикла. Також пили пиво на швидкість, стріляли по мішенях із рогатки. Подруги байкерів змагалися, хто надме більший презерватив.
    Володимир ЧОС - ГПУ
    Залишається загадкою, що поганого зробили байкери нашій владі разом з мерм ще 2004??  Хто чи що не дає їм зупинятися та проводити фести в Каневі??
    vasoback Читати...
Теги статті: Байкери   Гордище  

vasoback

8 вересня 2008, 00:00 Коментарів: 4  Голосів: 2 0

Новий прикол від редактора "Час пік"

Цікавинка
  • На першій сторінці газети "Час пік" №36 ви можете прочитати таке:
    ЦИТАТА
    "................став учнем першого класу......Наш фотокореспондент побачив його красиво-збудженим, схвильованим, тому вирізнив його серед багатьох."

    Ужассс. Хачете більше. Прочтайте газету "Час пік",  журнал "Перець" і "камеди клаб" - отдихають. Читати...
Теги статті: прикол   "Час пік"  

vasoback

8 вересня 2008, 00:00 Коментарів: 10  Голосів: 0 1

1-го вересня почався навчальний рік... Рейтинг кращих шкіл області

Міські новини
  • Визначено  кращі школи області за результатами зовнішнього тестування випускників із української мови та літератури. Враховували відсоток учнів, які набрали 173 і більше балів. Із абсолютним результатом закінчили рік випускники Черкаського фізико-математичного ліцею — 100% відмінників, сім учнів набрали 200 балів. Черкаський ліцей із Дніпропетровським ліцеєм інформаційних технологій за результатами тестування з математики посіли перше місце в Україні.
    Друге місце в області дісталося тальнівському ліцею.
    — Наші кращі учні не захотіли тестуватися, — стверджує директор ліцею Валентина Тресницька. — Уявіть, який був би результат, якби ще й вони взяли участь.
    Третіми були випускники Канівської загальноосвітньої школи N 4.
    У селищі Катеринопіль 6 тис. жителів. Єдиний у районі ліцей випустив 56% відмінників із математики та 54% — з української мови.

    — Спонсор нашого ліцею встановив три премії, — каже ”ГПУ” директор Катеринопільського ліцею Анна Цьоменко. — Переможець отримував щомісяця 100 гривень, другий призер — 80, а третій — 60.
    За тестами з української мови до ста кращих шкіл України увійшов гуманітарно-правовий ліцей та міська гімназія N1 Черкас. Гуманітарно-правовий ліцей спеціалізується на англійській мові та правознавстві. Однак свою перемогу заклад вважає закономірною, каже заступник директора ліцею Ніна Карпенко.
    В уманській гімназії другим місцем не надто задоволені. Директор 72-річний Михайло Яременко говорить, що очікували більшого, бо мали досвід торішнього тестування:
    — У нас 15 учителів-гуманітаріїв, і всі вони достойні.
    У Черкаській міській гімназії N1 майже 9% учнів набрали 195 і більше балів з української. У гімназії N31 троє учнів мають максимум — 200 балів із української мови.
    — Приватні школи зазнали повного фіаско. Вони не виправдали надій. Кращі на Черкащині — державні заклади, — розповідає начальник головного управління освіти Черкаської облдержадміністрації Олена Фещенко, 54 роки.
    Фещенко насправді кращими вважає великі черкаські школи, де було багато випускників:
    — 20–30 випускників у ліцеї районного центру підготувати не так важко. Інша річ, коли мова йде про чотири випускні класи.
    Юрій СТРИГУН
    За матеріалами ГПУ
        Всі звичайно знаютть що тестування одна из багатьох корупційних схем відмивання грошей. Адже основний офіс тестувальників знаходиться навіть не в Києві і не підкоряється  ні одному з міністерств, а кошти використовує ДЕРЖАВНІ. Всі закони про тестування прийняті з порушенням конституції. Заочне навчання залишено на призволяще. "Вообщем дурдом.." Для нашої країни це нормально. Але пам"ятейте якщо ви не поступили цього року через відсутність якогость сартефіката, який немає доречі ніяких ступенів захисту (крім бази даних яка знаходитьтьтся невідомо в кого і з якими цілями). Знайдіть  доброго адвоката і ви зможете все відсудити й поступити з вашим дипломмом чи атестатом. Так зробило багато людей!!..
          Але всеж тестування показало хто є хто. Ніхто не сподівався що 4 школа буде на третьму місці в області, повторюю не титулована 6 не крутенна гімназія, а просто 4 школа. В самому ж Канівському районі тестування з деяких предметів просто провалилося. Все це тихенько замяли, а потрбно булом зробити чистку і виявити слабкі ланки. Лояльна влада......
           Та що морольнохвора, самозакохана, заполітизована обласна влада може сказати. Вона говорить тільки пр зняття памятників леніну, про голодомор 33, хоч зараз проходить такий голодомор, така смертність...., а ще говорить про введення в школах уроків християнської етики!! Воно вроді б й не погпонно. Але подумайте: ваша дитина приходить зі школи і сідає робити намаз, чи медитує, або просить зрбити обрізання, бо так сказали вчителі - це буде нормально!!! Так само й уроки християнської етики та попи на уроках для представників протестантизму, євреїв, мусульман, шиїтів і тд. Над цими питаннями полімізують самі вчителі, але влада не чує, вона піариться. Введене 12 річне навчання потребує профільнного розподілу в 10-12 класам, але ні бази ні документів для цього не створено. Жахх. Більше немає слів....
    VASOBACK
     
      Читати...
Теги статті: Школи   рейтиг   Канівська школа №4  

vasoback

8 вересня 2008, 00:00 Коментарів: 0  Голосів: 1 0

Кримінальна хроніка

Регіональні новини
  •  ЗБУТ НАРКОТИЧНИХ РЕЧОВИН       В ході проведення санкціонованого обшуку в будинку непрацюючого, жителя с.Литвинець КАНІВСЬКОГО РАЙОНУ, 1981 р.н., виявлено та вилучено 311,2 г макової соломки, 17 г маріхуани, та ацетильований опій в кількості 0,1 г в перерахунку на суху речовину.       Також встановлено, що житель с.Литвинець, 2.09.08 року, безоплатно збув 1,5 г маріхуани непрацюючому жителю м.Канів, 1977 р.н.       В скоєному зізнався. Порушено кримінальну справу за ч.1 ст.309 КК України, та за ч.2 ст.307 КК України, підписка про невиїзд.
    Шахрайство
    Днями до Канівського МВ УМВС звернулася місцева жителька із заявою про те, що дві жінки слов'янської національності, шахрайським шляхом, під приводом зняття порчі, заволоділи грошима в сумі 3000 гривень та золотими виробами у її неповнолітньої доньки. У м. Умань жертвою "знавців наврочень" циганської національності стала десятирічна дівчинка, що збіднила сімейний бюджет на 5800 гривень. Зняття порчі з черкаської родини коштувало аж 12000 гривень та 800 доларів США, якими представниця кочового племені заволоділа у неповнолітньої доньки сімейства.
    НЕЗАКОННЕ ЗБЕРІГАННЯ НАРКОТИЧНИХ РЕЧОВИН       Співробітниками КАНІВСЬКОГО МВ УМВС в м.Канів затриманий непрацюючий місцевий житель, 1985 р.н., у якого виявлено та вилучено 50 г маріхуани.       В скоєному зізнався. Речові докази вилучено. Вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст.309 КК України.
          ПРИВЛАСНЕННЯ МАЙНА       інформація ЛВМ в річпорту       До ЛВ в річковому порту м.Черкаси, звернувся непрацюючий, житель м.Переяслав-Хмельницький, з заявою про те, що в період з квітня 2006 року по серпень 2008 року з човнової станції в м.Канів зник його човен вартістю 2000 гривень.       Встановлено, що в травні 2008 року, будучи директором човнової станції, човен привласнив житель м.Канів, 1952 р.н.       В скоєному зізнався. Вирішується питання про порушення кримінальної справи за ч.1 ст.191 КК України.
    За матеріалами МРВ УМВС в Черкаській області Читати...
Теги статті: кримінал  статистика  

WayBe

8 вересня 2008, 00:00 Коментарів: 0  Голосів: 0 0

Королі баштанних культур

Цікавинка
  • Кавун
    Кому корисний? Кавун – чудові ліки для гіпертоніків і сердечників із кількох причин. Магній, який міститься у ньому, заспокоює серце, ніжні харчові волокна понижують рівень шкідливого холестерину в організмі, а низька концентрація солей викликає сечогінний ефект (відповідно понижує тиск).Ті самі волокна покращують активність корисних мікроорганізмів у кишечнику, завдяки чому слугують профілактикою дисбактеріозу.Кавун – один із лідерів щодо вмісту фолієвої кислоти, яка стимулює кровотворення та регулює правильний розвиток нервової системи у плода. Тому ця ягода дуже корисна вагітним і тим, хто страждає від малокрів’я.Із м’якоті можна приготувати очищувальну та живильну маску – розтерти м’якоть до однорідної маси і покласти на обличчя на 15 хвилин, після цього змити теплою водою.Не поспішайте викидати насіння кавуна – воно містить корисну олію. Подрібніть його на м’ясорубці і додайте кип’я-чену теплу воду. Накладіть таку маску на обличчя на 10-15 хвилин. Шкіра стане ніжною та оксамитовою.У чому небезпека? На відміну від дині, цукри кавуна засвоюються без витрат інсуліну, тому ласувати ягодою можуть навіть діабетики. Протипоказань у нього немає, однак трапляється індивідуальна непереносимість.Як вибрати? Вибирайте плід середніх розмірів. У дрібних ягодах міститься надлишок нітратів, тому вимагайте у продавця аналогічну довідку, як у разі з динями, а ось кавуни великих розмірів – результат надлишкових добрив. Стигла ягода повинна тріщати. Зверніть увагу на хвостик: якщо він сухий, а місце, звідки він росте, випукле – кавун стиглий і дозрів у природних умовах. На боку у кавуна повинна бути земляна пляма: вона має бути жовтою, а не білою (біла – нестиглий). При покупці вимагайте довідку санітарної лабораторії про проходження нітратного контролю.Що містить?87% води, цукор, харчові волокна, фолієву кислоту, калій, магній, вітаміни В1, В2, С, РР.ДиняКому корисна? У м’якоті баштанної царівни є речовини, які допомагають виробляти серотонін – гормон щастя, тому вона корисна тим, у кого поганий настрій.Наївшись дині під зав’язку, можна підготувати організм до приходу зими, зміцнити імунітет – завдяки кремнію, на який багата диня. Цей мікроелемент регулює всі фізіологічні функції організму: покращує обмін речовин, роботу кори головного мозку, нервів та стінок внутрішніх органів. Завдяки цьому диня допомагає боротися з хронічними запальними захворюваннями.Завдяки високому вмісту заліза диня стимулює кровотворення, тому вона корисна тим, хто страждає від анемії, та жінкам у критичні дні.Насіння дині містить велику кількість цинку. Цей мікроелемент стимулює вироблення сперми, тому насінинки вважають народним афродизіаком.У динній шкоринці багато вітамінів, що мають антиоксидантні властивості. Вони виявляють омолоджувальну дію на шкіру обличчя. Накладати шкоринку на шкіру обличчя особливо корисно тим, у кого вона прикрашена веснянками.Яка небезпека? У дині міститься багато важких цукрів, тому нею захоплюватися не варто діабетикам. Зайве вживання дині може викликати розлад кишечника та кольку. Не варто захоплюватися динею людям із зайвою вагою тіла.Як вибрати? Щоб диня принесла більше користі, вона повинна бути стиглою, тоді в ній міститься максимум вітамінів. Дозрілі плоди подають глухий звук. Ще один критерій стиглості – шкоринка. У стиглої дині вона повинна бути м’якою, якщо натиснути на неї з протилежного боку від стебла.Не варто купувати диню з пошкодженою шкоринкою: м’якоть може бути ватною та гіркою на смак. Пам’ятайте про запах: стигла диня має чарівний аромат. Крім того, дині, як і кавуни, можуть бути нітратними. Тому вимагайте у продавця довідку санітарної лабораторії про проходження нітратного контролю.Що містить?95% води, цукор, кальцій, цинк, жири, вітаміни А, В, С і Р.
    За матеріалами "Вечірні Черкаси" Читати...
Теги статті: кавун  

WayBe

8 вересня 2008, 00:00 Коментарів: 1  Голосів: 1 0

13 вересня у Черкасах відкриють світлодинамічний музичний фонтан

Регіональні новини

  • Тринадцятого вересня у Черкасах відкриють світлодинамічний музичний фонтан за будівлею облдержадміністрації. Відкриття супроводжуватиметься видовищною програмою для дітей – шоу ростових ляльок на ходулях. Фонтан, який не працював 10 років, було реконструйовано з ініціативи міського голови Сергія Одарича за рахунок спонсорів.
    За матеріалами www.ckrada.com Читати...
Теги статті: фонтан  Черкаси  

WayBe

8 вересня 2008, 00:00 Коментарів: 0  Голосів: 0 0

На місці пам'ятника Леніну пропоноють поставити пам’ятник В’ячеславу Чорноволу

Регіональні новини

  • Сьогодні у Черкаській області стартує акція „Вшануємо пам’ять померлих – очистимо Черкащину від пам’яток організаторам Голодомору”. Громадський комітет цієї акції розпочинає кампанію, розраховану на два з половиною місяці. Їхня мета - демонтаж пам’ятника Леніну в обласному центрі та встановлення на його місці пам’ятника В’ячеславу Чорноволу. Сам майдан активісти вимагають перейменувати на „Майдан Незалежності”.
    За матеріалами ІА "Контекст-Черкаси" Читати...
Теги статті: пам'ятник  Черкаси  

WayBe

8 вересня 2008, 00:00 Коментарів: 12  Голосів: 0 0

Під час виступу Халаджі жінки хапалися за серце

Спортивні новини






  • Двоє чоловіків розбивають на грудях 29-річного Дмитра Халаджі 300-кілограмову бетонну плиту під час свята богатирської сили в селі Красенівка Чорнобаївського району 






     В селі Красенівка Чорнобаївського району понад сотню спортсменів з України, Росії та Польщі взяли участь у Всеукраїнському святі богатирської сили пам’яті Івана Піддубного.
    У суботу біля музею Івана Піддубного людно з самого ранку. Серед гостей — багаторазовий рекордсмен Книги рекордів Гіннеса, володар титулу ”Найсильніша людина світу-2004” Дмитро Халаджі, 29 років. Він приїхав із дружиною Інною. На свято Піддубного Дмитро прибув уперше.
    — У мене бібліотека, мабуть, усіх існуючих на сьогодні книжок про Піддубного. Його долю я знаю не те що по роках, а по місяцях і навіть днях, — хвалиться російською Халаджі. Дорослі з ним фотографуються, діти просять зігнути монету.
    Після офіційного відкриття починаються традиційні змагання — ”Найсильніша людина свята богатирської сили”. У них беруть участь восьмеро місцевих силачів віком від 20 до 34 років. Під час першого конкурсу ”Колесо Конана” чоловіки з допомогою імпровізованої каруселі переносять на відстань три мішки піску. Переможцем стає 20-річний чорнобаївець Віталій Козик. Хлопець проніс вантаж майже на 24 метри.
    Перемогу в другому конкурсі — перекидання шини на швидкість — здобув Валентин Качур, 25 років із Богодухівки. 350-кілограмову шину від трактора ”Кіровець” за 2 хв. перекинув 16 разів. Так само вдало виступив і його молодший брат 23-річний Віктор. Одягнені однаково хлопці здаються близнюками.
    — Давай, давай, ще трохи, — кричить братові Віктор, коли той перетягає 5-тонну вантажівку. Ще крок — і Валентин вшосте стає найсильнішою людиною свята.
    Дмитро Халаджі за змаганнями спостерігає здалеку.
    — Якби я брав участь у якихось конкурсах, це було би дуже негарно, адже я не лишив би іншим шансу на перемогу. Я професіонал, а це конкурс для любителів, — пояснює силач із Донеччини. — До того ж мені треба берегти сили для завтрашніх рекордів.
    У неділю Халаджі виступив на центральному стадіоні Чорнобая. Зібралося кілька тисяч людей. Дмитро оголений до пояса, у полотняних штанях і чоботах, на шиї висить масивний хрест.
    Він кладе на плечі коромисло і гойдає на ньому трьох чоловіків, зав’язує у вузол залізний прут, згинає його зубами, розриває руками ланцюг, розламує підкову. Потім кілька разів підіймає вгору, як гирю, Олексія Безпалька, 22 роки. Хлопець важить майже 100 кг. Десять чоловіків згинають об спину Дмитра величезний металевий прут і розбивають молотами у нього на грудях кількасоткілограмову бетонну плиту.
    Насамкінець Халаджі підходить до дерев’яних щитів, завчасно покладених на стадіоні. Дмитро лягає на траву, кілька чоловіків підіймають щити і кладуть на нього. По Халаджі по черзі проїжджають вантажівка, три ”газелі” і два автомобілі швидкої допомоги. Він голосно кричить кожного разу, як йому на груди наїжджають колеса. У натовпі глядачів чуються перелякані вигуки, деякі жінки хапаються за серце й заплющують очі.
    — Ну наконец-то, Слава Богу, — зітхає з полегшенням дружина Дмитра, коли по ньому проїжджає остання автівка.
    Халаджі дарує місцевим силачам Віталію Козику та Олексію Безпальку набори медикаментів для відновлення після травм.
    Наталя ТАВАНЕЦЬ
    За матеріалами ГПУ Читати...
Теги статті: Силачі   Красенівка  

vasoback

8 вересня 2008, 00:00 Коментарів: 0  Голосів: 2 0

За серпень на Черкащині подорожчала низка споживчих товарів

Регіональні новини
  • За серпень на Черкащині відбулося подорожчання ряду споживчих товарів, що реалізуються підприємствами роздрібної торгівлі. Зокрема, подорожчали такі товари: хліб з пшеничного борошна І сорту (на 16 коп., станом на кінець серпня коштував 2,65 грн.), житньо-пшеничний хліб (на 32 коп., у кінці серпня коштував 2,65 грн.), хліб з пшеничного борошна вищого сорту (на 10 коп., у кінці серпня коштував 3,1 грн.), макарони (на 12 коп., у кінці серпня коштували 3,92 грн.), рис (на 1,15 грн., наприкінці серпня коштував 9,18 грн.), яловичина (на 2,42 грн., наприкінці серпня коштувала 30,14 грн.), варена ковбаса (на 84 коп., наприкінці серпня коштувала 17,55 грн.), м’який сир (на 48 коп., коштував 19,63 грн.), яйця (на 33 коп., коштували 4,25 грн.), цукор (на 4 коп., коштував 3,56 грн.), олія (на 6 коп., коштувала 10,98 грн.) і сіль (на 8 коп., коштувала 85 коп.). За інформацією Черкаської ОДА, частина продуктів залишилася стабільною в ціні (пшеничне борошно вищого сорту, гречана крупа, молоко, сметана, масло). У той же час за серпень подешевшали кури (на 36 коп., коштували 17,44 грн.). Про це повідомляють у Черкаській ОДА.
    За матеріалами ІА "Контекст-Черкаси" Читати...
Теги статті: ціни  статистика  

WayBe

8 вересня 2008, 00:00 Коментарів: 0  Голосів: 0 0

Місце, де природа живе за мудрими законами

Міські новини
  • Канівський заповідник – унікальний природний комплекс із драматичною історією Фото: http://www.science.univ.kiev.ua
    Один з найстаріших в Україні Канівський природний заповідник відзначив 85-річчя.
    – Наш заповідник – єдина інституція такого типу на п’ять центральних областей України, – розповідає директор Канівського природного заповідника Микола Чорний. – На щастя, у цьому густонаселеному районі дивом збереглися унікальний рельєф, неповторної краси ландшафт, колосальне біорізноманіття. Канівський природний заповідник – це одне з небагатьох місць в Україні, де природа живе за своїми мудрими законами і навчає нас пізнавати розумом і серцем красу і добро цього неповторного світу.
    Історія заповідника досить драматична. Створений він був згідно з постановою Комісії Наркомзему від 30 липня 1923 року. Відведений лісовий масив становив 1 тисячу гектарів і включав територію могили Тараса Шевченка, яка у 1925 році була виділена в окремий заповідник "Могила Т.Г. Шевченка". Проте ще за століття до створення заповідника вчені вказували на геологічну унікальність Канівських гір, утворених внаслідок проходження льодовика.
    Чи не найбільший внесок у дослідження Канівських дислокацій (гір) зробив археолог Микола Біляшівський. У 1897 році він купив ділянку землі площею 15 десятин, до якої входили гора Мале Городище, кілька ярів та схил Мар’їної гори, і побудував кілька дачних будинків. Нині ця територія є садибою заповідника, а в меморіальному будинку академіка Миколи Біляшівського розташований унікальний музей природи.
    У роки війни практично вся матеріальна база заповідника була знищена, в тому числі унікальні палеонтологічні та археологічні матеріали, а лісовий масив розріджений артилерійським вогнем, розривами бомб і заготівлею деревини для спорудження бліндажів. "Ликвидировать за ненадобностью" – одним розчерком пера високопоставленого чиновника у серпні 1951 року Канівський біогеографічний заповідник перестав існувати, і довгих 17 років знадобилося багатьом ученим, громадським і державним діячам, щоб відновити статус заповідання на території 1035 гектарів. Останні територіальні зміни відбулися у 1986 році, коли заповідник був розширений до 2027 гектарів. Нині до його складу входить так звана нагірна частина – покриті лісом яри та пагорби на правому березі Дніпра – 1415 га, два заплавні острови Дніпра: Круглик – 92 га і Шелестів – 394 га та Зміїні острови на Канівському водосховищі площею 116 га. До заповідника входять і відлоги Хмільнянського яру – одного з найбільших у Європі.
    У межах порівняно невеликої за площею території представлений багатий та різноманітний рослинний і тваринний світ.
    У лісовому покриві домінує граб із домішкою дуба, кленів, липи, берези, ясена. На затінених північних схилах та в тальвегах трапляються реліктові рослини, що збереглися тут з льодовикових часів. На добре освітлених південних схилах можна побачити реліктів вже більш теплого міжльодовикового періоду. Всього в заповіднику зростає 22 види судинних рослин, занесених до Червоної книги України.
    У науковому плані значний інтерес представляють екосистеми заплавних островів. Саме їх можна зарахувати до еталонних. Після створення на Дніпрі каскаду водосховищ таких островів практично не залишилося.
    Неповторно мальовничі заповідні Зміїні острови. Значну їх частину займають столітні дуби і сосни, із багатим підліском і трав’яним покривом.
    Поблизу Канівських дислокацій виявлено понад 10 тисяч видів безхребетних тварин (всього в Україні 25 тисяч видів). Тільки комах у заповіднику близько 8000 видів, з них 47 видів занесені до Червоної книги України. Буквально цими днями київський науковець Юрій Вервес у Канівському заповіднику знайшов унікальну муху, яка зафіксована лише у Приморському краї Росії і в Піренеях. Більше 200 видів налічують павукоподібні, багатоніжки – 42 види, в тому числі рідкісний полідесмус український. Знайдено в заповіднику і майже 150 видів молюсків.
    Хребетні тварини представлені 226 видами птахів, 51 видом ссавців, 11 видами земноводних, 8 видами плазунів. Серед них також є рідкісні види. Щороку на Дніпрі біля заповідних островів зимують орлани-біло-хвости, а з 1996 року цей птах загніздився в заповіднику. Зустрічається на прольоті чорний лелека. На Зміїних островах неодноразово спостерігалися змієїд і балобан. На Круглику міститься велика колонія сірої чаплі – близько 150 гнізд. На прольоті на островах зупиняються велика та мала білі чаплі.
    Велике значення має заповідник і для відпочинку перелітних птахів. Восени в затоках та затопленому лісі на Круглику збираються сотенні зграї качок, куликів, мартинів. Звичними в заповіднику є козулі, кабани, лисиці, зайці, борсуки, трапляються лосі. На островах постійно живе кілька сімей бобрів, біля води можна побачити сліди видри та норки.
    Канівський заповідник – найгрозовіша територія України. Тут надзвичайно прозоре повітря. Свого часу навіть планувалося створення поблизу Канева філії Одеської обсерваторії.
    Екосистеми Канівського заповідника є одними з найбільш вивчених в Україні. Цій темі присвячено близько 4 тисяч наукових публікацій. Канівський заповідник традиційно вважається одним із центрів підготовки молодих спеціалістів – біологів, географів, екологів. Щороку на його садибі проходять практику близько тисячі студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка та інших ВНЗ.
    Нині науковий штат Канівського природного заповідника – досить потужне самодостатнє наукове ядро. Це 12 осіб, у тому числі 5 кандидатів наук, які цілорічно проводять моніторинг природного процесу. Директор цієї установи Микола Чорний, який двадцять три роки працює в заповіднику, переконаний, що у заповідній зоні працюють лише віддані своїй справі люди, фанати – інші категорії тут не витримують. Нині науковці докладають зусиль до того, аби Канівський природний заповідник значно розширив свої володіння, набув статусу біосферного і потрапив під крило ЮНЕСКО.
    Підготував: Лариса ЗЕЛЕНЕНКОДжерело: "Прес-Центр" Читати...
Теги статті: заповідник  свято  

WayBe

8 вересня 2008, 00:00 Коментарів: 1  Голосів: 1 0

10




Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Росія запускає тисячі ІПСО для дискредитації топпосадовців та ЗСУ, – керівник кібербезпеки СБУ Вітюк

СБУ обіграла російські спецслужби по всіх ключових напрямках, - Василь Малюк

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

Популярні за тиждень:

Про що зараз спілкуються:

Весна надії
Мені б тоже цікаво було б послухати пяк вона голосувала?
Коли звітується депутат Черкаської районної ради Горьова Наталія? [2]

slavikf
Те, що сталося після квітня 2019 року нічому вас не навчило
Щодо участі парламентської делегації у щорічній Мюнхенській конференції з безпеки [1]

semko
Та Горьовій буде про що звітувати, аби ще всі депутати так працювали.
Коли звітується депутат Черкаської районної ради Горьова Наталія? [2]

semko
А що молодших та і взагалі нових людей немає? Нам в Місту потрібно енергійного, грамотного, ініціативного місьного голову до 50 років, який хотів і мав сили та бажання трудитися для людей. Хорошу.. [весь]
Канів через 100-98 років [3]

klimenko_2015
ПЕВНО ЩО НАМ ПОТРИБНИЙ АКТИВНИЙ ЗНАЮЧИЙ НАШИ ГРОМАДСЬКИ ПРОБЛЕМИ ХАЗЯЙНОВИТИЙ МУДРИЙ ТА ПРОКАТАНИЙ ЖИТТЯМ ДЯДЬКО З МИСЦЕВИХ, В НИВЯКОМУ РАЗИ НЕ З ЧИНОВНИКИВ КАНИВСЬК.. [весь]
Канів через 100-98 років [3]

Космонавт
Тільки Саня Рябошлик зможе навести порядок в Каневі
Канів через 100-98 років [3]

WayBe
Буду дуже усім Вам вдячний! Зараз це критична потреба, як для мого підрозділу, так і для мене особисто. Дякую, куме! Дякую друзі!
Збори для Володі Буренка [1]

voskresennai
Мій телефон 0938834311
Продам будинок [2]

voskresennai
Доброго вечора. Ви не залишили номер телефону. Цікавить будинок.
Продам будинок [2]

Vlad999
Нехай з Богом спочиває! Вічная пам*ять Герою!
На війні загинув 27-річний розвідник із Канева Руслан Анісімов [1]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Квітень
НдПнВтСрЧтПтСб
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"