В октябре 2012 года в Будапеште проходил двухдневный конгресс Альянса европейских национальных движений. На нем присутствовали 10 националистических партий Европы, включая двух новых членов.
Вот скриншот сайта принимающей стороны, венгерского движения «Йоббик», на котором перечислены страны, принявшие участие в конгрессе – Польша, Франция, Бельгия, Италия, Испания, Португалия, Словения, Болгария, Швеция и Венгрия:
Странно, что в перечне нет Украины. А вот фото участников конгресса, и опять странно, что на фото нет представителей «Свободы»:
А вот коммюнике по итогам конгресса. И опять странно, что Украина не упомянута как член Альянса:
Как вы помните, 10 января появилась статья в еженедельнике «2000», где объяснялся этот странный феномен. Оказывается, ВО «Свобода» еще в начале осени была изгнана с Альянса за нацистскую идеологию и расистские лозунги. В ответ на эту информацию ВО «Свобода» разразилась гневной статьей на своем сайте:
"Свобода" повідомляє, що зазначена інформація не відповідає дійсності. Це підтвердив голова Альянсу європейських націоналістичних рухів Бруно Голніш, який був щиро здивований неправдивою інформацією, розповсюдженою деякими українськими виданнями.
Но, как оказалось, Бруно Голниш был удивлен только в глазах пресс-службы ВО «Свобода», потому что в своем блоге он пишет:
... чтобы продемонстрировать, что член партии Альянса европейских национальных движений (AEMN) под председательством Голниш (в особенности Йоббик, Свобода ...) это не одна и та же банда про-нацистских фанатиков и прочих фашистов, антисемитов и расистов.
Влад01
25 січня 2013, 13:07 Не можу з Вами не згодитись. Зосталось ВАЙБЕ на цій підстві просто не прпускати мої коментарі і тут лише зостануться ті хто ненавидить СВОБОДУ слова.
НАБЛЮДАТЕЛЬ??? А чего это ВО Свобода, которая ВСЕГДА позиционировала себя как член Альянса, вдруг ни с того ни с сего поменяла свой статус? Может это произошло все-таки не ПО ИХ ВОЛЕ?
Садитесь ДВА. В понедельник родителей в школу. По альянсу не нашел, а вот по ассамблее есть. Я думаю отличий в них нет, итак:
Статус наблюдателя Генеральной Ассамблеи ООН присваивается резолюцией Генеральной Ассамблеи. В настоящее время два государства являются наблюдателями в ООН — Святой Престол (Ватикан) и Государство Палестина[1]. Наблюдателем является и Мальтийский орден, однако он не признаётся ООН как государство.
До присоединения к ООН в 2002 году статус наблюдателя имела Швейцария. Этот статус также имеют такие организации как СНГ, ОБСЕ, ЛАГ, ЕС и другие[2]. Власти Тайваня подавали прошения о вступлении в ООН как в качестве полноправного члена, так и в качестве наблюдателя, но каждый раз безуспешно.
Наблюдатели имеют право участия в дискуссиях Генассамблеи, но не имеют права голоса.
Даже если они наблюдатели, ТО членами Альянса они НИКОГДА НЕ БЫЛИ т.к. сначала наблюдатели, а потом члены, а не наоборот. НО вот вопрос: "Почему они пускали пыль в глаза ВСЕМ и позиционировали себя членами, А?"
Влад підняв цікаву тему. Ну по перше виходячи з твоєї логіки Україна також не є повноправним членом ООН поскільки не є постійним членом Ради Безпеки.
Ну а по друге Свобода не була членом Альянсу. "Свобода" була і залишається УЧАСНИКОМ Альянсу европейських націоналістичних рухів.
Вот отрывок из статьи "Довідка. Альянс європейських національних рухів – об’єднання патріотичних партій національного спрямування, до якого входять представники національних партій з Іспанії, Італії, Болгарії, Бельгії, України, Австрії, Франції та Великої Британії."
Т.о. вранье было с самого начала оказывается.
СКИ я понимаю со скринами в своём блоге облажался. Ну так имей мужество признать это. Не врала Свобода когда говорила что она является УЧАСТНИКОМ Альянса европейских национальных движений Ну а по поводу этой таблички которую ты привёл, то ты её посмотри на других языках, некоторые страны признают её членом Альянса, а некоторые участником Альянса,,, Сама Свобода признаёт себя участником.
"Свобода" і європейські націоналісти: конфлікти є, війни нема
Статус партії "Свобода" в Альянсі європейських національних рухів залишається незмінним – вона є спостерігачем, йдеться у заяві Альянсу, текст якої має у своєму розпорядженні ВВС Україна. Так об'єднання європейських націоналістичних та крайньо правих партій відреагувало на поширення в українських ЗМІ інформації про те, що "Свободу" було виключено з Альянсу за надмірний радикалізм її ідеології.
Представники "Свободи" визнають, що мають певні тертя з угорськими та польськими націоналістами, та пов'язують поширення недостовірної інформації про себе з діяльністю "агентів впливу", котрим не подобається зростання популярності партії в Україні.
Альянс європейських національних рухів каже, що протягом 2013 року вживатиме заходів для вирішення "проблем, що виникають між європейськими патріотами".
Інформацію про виключення "Свободи" з Альянсу європейських національних рухів (АЄНР) 10 січня поширило українське видання "2000" з посиланням на польського експерта, президента Європейського центру геополітичного аналізу та колишнього депутата Сейму Матеуша Піскорського. Цю інформацію пан Піскорський підтвердив у розмові з ВВС Україна. "Йдеться про надмірний радикалізм і прояв расистських позицій цією політичною силою", – повідомив він.
У свою чергу, "Свобода" заявила, що інформація про її виключення з АЄНР не відповідає дійсності. "Цю брехливу інформацію ми розцінюємо як черговий сплеск системної інформаційної війни, розгорнутої проти "Свободи", – йдеться у заяві партії з цього приводу.
• Альянс європейських національних рухів – це об'єднання націоналістичних, крайньо правих партій та їхніх прибічників, утворене у 2009 році в Будапешті.
• За словами президента Альянсу, депутата Європейського парламенту Бруно Голніша (Франція), об'єднання допускає індивідуальне та партійне членство.
• Повноправними членами Альянсу можуть бути партії та окремі депутати, обрані до місцевих рад та національних парламентів країн Європейського Союзу, а також до Європейського парламенту. Ті особи та партії, які не підпадають під ці критерії, можуть претендувати на статус спостерігача.
• Станом на сьогодні повноправними членами Альянсу є представники Болгарії, Угорщини, Польщі, Франції, Італії, Великобританії та Литви. Статус спостерігачів мають представники, зокрема, Іспанії, Португалії, Словенії, України.
• Альянс не може сформувати власної групи у Європейському парламенті, бо для цього потрібно, аби його членами були 25 депутатів з семи країн ЄС. Натомість до АЄНР входить менше 10 євродепутатів.
Президент АЄНР, депутат Європарламенту від французького Національного фронту Бруно Голніш, у розмові з ВВС Україна підтвердив, що статус партії "Свобода" у об'єднанні залишається незмінним.
"Свобода" не може претендувати на повноправне членство (у Альянсі – ред.) через те, що ми є організацією, яка передбачає право на повне членство лише для партій з країн-членів ЄС, а це поки що не стосується України. "Свобода" завжди була спостерігачем, і ми погодилися з тим, що вона повинна зберегти цей статус", – розповів він про результати засідання ради Альянсу, яке відбулося минулого тижня у Страсбургу.
За підсумками цього засідання АЄНР видав спеціальну заяву, яка є в розпорядженні ВВС Україна.
"Всупереч деяким чуткам, українську політичну партію "Свобода" не було виключено з Альянсу європейських національних рухів…"Свобода" мала та зберігає за собою статус спостерігача у Альянсі", – йдеться у цьому документі.
У той же час, пан Голніш повідомив, що в межах організації справді мають місце певні проблеми між "Свободою" з одного боку та угорськими і польськими націоналістами – з іншого.
"Я б назвав це конфліктом історичної пам'яті. Проте цей конфлікт не повинен заважати нам боротися з нашим спільним ворогом – глобалізмом… Можуть бути і інші проблеми, цього я не знаю", – сказав пан Голніш.
У заяві Альянс повідомляє, що вважає однією зі своїх цілей "вирішення проблем, які можуть виникати між європейськими патріотами", тому вирішення протиріч між "Свободою" та польськими й угорськими членами Альянсу обговорюватиметься в рамках організації "між усіма причетними партіями" пізніше у 2013 році.
Про природу проблем між українськими та польськими націоналістами ВВС Україна розповів представник АЄНР у Польщі, колишній заступник міністра закордонних справ цієї країни Даніель Павловець.
"Свобода" не відмовляється прославляти дії УПА та її дії стосовно польського населення… Позиція, яку демонструє "Свобода" з цього приводу, є навіть не націоналістичною, бо її ми могли б зрозуміти, а шовіністичною", – заявив він.
"У нас з ними (польськими націоналістами – ред.) теж дещо важка дискусія. Якщо в українських націоналістів нема якихось імперських, шовіністичних побажань, то не секрет, що у частини поляків теж є думка, що Галичина – це історична частина Польщі", – відповідає на ці закиди Юрій Сиротюк зі "Свободи".
Конфлікт між закарпатською "Свободою" та угорськими націоналістами минулого року навіть став предметом розгляду суду. Тоді представники угорської меншини встановили на Верецькому перевалі пам'ятний знак "На честь переходу угорських племен у Карпатський басейн", а члени місцевої "Свободи" нібито зруйнували його.
Крім того, "Свобода" активно виступає проти надання угорській мові статусу регіональної місцевими радами Закарпаття.
"Свобода" – не єдина іноземна партія, з якою побили горшки угорські націоналісти з партії "Йоббік".
Видання EUObserver повідомляє, що у листопаді 2009 року, невдовзі після створення АЄНР, заступник голови "Йоббіка" Золтан Балчо сказав, що членами Альянсу ніколи не стануть словацькі та угорські націоналісти.
"Мільйони етнічних угорців (поза Угорщиною – ред.) та партія "Йоббік" ніколи не працюватимуть разом з партіями, які є не патріотичними чи націоналістичними, а шовіністичними. Ми ніколи не працюватимемо зі Словацькою національною партією та партією "Велика Румунія", – сказав він тоді журналістам.
"Для будь-яких європейських націоналістичних об'єднань було б помилкою уникати контактів зі "Свободою", бо це не вони нам, а ми їм зараз можемо допомагати"
Так чи інакше, офіційно "Свобода" залишається спостерігачем у АЄНР і, як каже Юрій Сиротюк, ця ситуація збережеться і надалі, незважаючи на природні, на його думку, конфлікти з націоналістами з сусідніх країн.
"Для будь-яких європейських націоналістичних об'єднань було б помилкою уникати контактів зі "Свободою", бо це не вони нам, а ми їм зараз можемо допомагати – досвідом, зразками нашої політичної боротьби, таборуванням для їхніх молодіжних організацій", – каже він.
Матеуш Піскорський, який першим оприлюднив інформацію про виключення "Свободи" з Альянсу, на прохання ВВС Україна прокоментувати заяву-спростування АЄНР з цього приводу сказав, що президент Альянсу Бруно Голніш "намагається бути дипломатичним". Однак, за інформацією пана Піскорського, польські націоналісти поставили умовою продовження своєї співпраці з АЄНР відсутність у його складі "Свободи".
"Найближчим часом група польських та німецьких політологів напише книжку на тему "Свободи". Там ми представимо наш погляд на те, що "Свобода" є неонацистською партією, діяльність котрої є недопустимою", – сказав він.
"Багато кого турбує зростання популярності "Свободи" в Україні… Головне – щоб люди зрозуміли, що не все те, що кажуть і пишуть про "Свободу", є правдою", – каже заступник голови цієї партії Юрій Сиротюк.
СКИ я предполагаю, что этот блог вряд ли твоя инициатива Потому что ты так и не смог несмотря на просьбы перевести текст с иностранного на русский или украинский, а те кто предложил тебе его разместить тебя здорово подставили, во первых они не думали что он вызовет такой резонанс, а во вторых не думали что участники канев,нет заметят подлог с понятиями участник и член Альянса.
Так что не Свобода брехуны, а ты хотя и невольно оказался брехуном, кстати как и Юля75 и в некоторой степени танго.
Юля75 25 січня 2013 00:16
Не бачу доцільності спілкуватися (відповідати на запитання) з тими, хто чує тільки себе, хто вважає правильною тільки свою точку зору, у кого ненависть до іншого світосприймання зашкалює. Бо коли починаєтся дискусія з такими людьми, легко спуститися до їх рівня. Я цього не хочу. Переходьте на нормальний, спокійний, виважений тон, тон поваги до співрозмовника і багато хто повернеться на цей сайт у коментарях.
ВОЛЯ, странно слышать нравоучения от члена "Свободы" после всей грязи. Перечитайте, будьте добры, тему, и увидите, кто занимается постоянными нападками в самой грубой форме, цепляниями вместо обсуждения темы . Так поступают небогатые умом, не имеющие больше аргументов. Иногда приходится отвечать, всему есть предел.
И попрошу Вас впредь обойтись без высокомерия, ведь я по отношению к Вам и Олексондру Скорине веду себя вежливо, уважая возраст.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Олександр Скорина Ми тримаємося, WAYBE. Ми вірили і віримо в наші ЗСУ, Нацгвардію, тероборону та інші збройні формування і в нашу Перемогу. Коли це закінчиться? [1]
fishingessay Заходьте та починайте — місце чудове, і все готове. Як і у Грі зі Змійками, ви починаєте google baseball з простого та розвиваєтесь. Тут усе готове до розвитку; просто трохи спрямуйте це на масштабування. Єлизавета Зубчук [2]
litytremble Локація супер, усе вже обладнано — заходь і працюй. Це як у гру Snake Game: чим далі проходиш, тим більше ростеш, але починаєш з простого. Тут теж все підготовлено для розвитку, варто лише трохи спрямувати — і можна масштабуватись. Єлизавета Зубчук [2]