kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева














Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Головна > Новини > Анонси 

Відбувся літературний вечір присвячений 80-річчю Федору Руденку

 

11 червня  2015 року в музеї «Літературна Канівщина» відділу Шевченківського Національного заповідника були відчинені двері в дивовижно яскравий світ художнього слова видатного канівського Митця Федора Мефодійовича Руденка. Вечір був присвячений 80-річчю від дня його народження.

Не з рабів, а з козаків Руденки

Нарождались і до скон були

Не якісь там плюсклі одноденки,

А достойні заздрості орли.

Це слова відомого в нашому місті поета, колишнього вчителя Канівської школи гімназії імені І.Я. Франка. Поезії в душі Федора Руденка народилися ще в ранньому дитинстві. А перші вірші вихлюпнулися на папір, коли він був ще школярем –старшокласником. Та куди б його не кидала доля, а  в його душі ніколи не пересихали животворні джерела поезії. Свідченням цього більше двох тисяч творів, багато з яких з’явилися на світ у періодичних виданнях. Федір Мефодійович Руденко народився 7 червня 1935 року в козацькому селі Бубнові. «Народився я – каже автор – в придніпровському селі Бубнові що на Полтавщині. Ото було, як вийдеш з хати, глянеш: вдалині синіє Дніпро, луки зеленіють переткані квітковими узорами. Щебіт  пташок і пісня жайворонка лунають ще й до тепер голосами далекого дитинства…»

 

У кожної людини є своє рідне гніздо, як у пташки. Те гніздо, у якому виростили і викохали нас батько і мати. І де б не були ми, та в думках, мов лелеки, линемо до отчого дому і зберігаємо свою любов до нього, і в уяві зринає образ рідної домівки, чиста джерельна вода, кетяги калини… Рідне село… Столиця нашого дитинства…

Любов до мистецтва, народної пісні та поетичного слова заронили в його душу мати звичайна сільська жінка Харитина Луківна та батько Мефодій Михайлович, який ще в тридцятих роках був помічником капітана пасажирського  пароплава «Блідман», а брат Микола Мефодійович трудився кочегаром на буксирних пароплавах.

 

Ось чому вже тоді, ледве зіп’явшись на ноги, малий Федько вирушав у рейси з батьком, вбираючи незайманою душею красу рідного краю. В атмосфері працелюбства доброзичливості, народного оптимізму і формувався внутрішній світ малого Феді. Прагнучи піти стопами полеглого на війні батька вступив до Київського річкового технікуму на штурманський відділ. По закінченні якого трудився на буксирських пароплавах і суховантажних теплоходах. Завершивши заочно навчання на філологічному факультеті Дніпропетровського університету Федір Руденко іде працювати в школу. Формувався його талант, як поета, в Дніпропетровському університеті, там він став лауреатом літературної премії імені Миколи Шутя.

 Та куди б його не кидала доля, в його душі ніколи не пересихали животворні джерела поезії. І чи не тому, згодом, коли хлопчина став солідним і авторитетним Федором Руденком знаним педагогом,річковиком та поетом всі ці дитячі враження сповна відгукнулися у щирому, добірному слові. Цікавою за своїми жанровими ознаками є «Дніпроема» видана в 2000 році канівським видавництвом «Родень» розлогість стилю, вільне оперування історичними та сучасними фактами, любовне виписування кожної поетичної деталі являє ніби художнє обрамлення найбільшої шаноби поета: до рідного українського краю, до сивого Славутича, котрий є ніби наскрізною сюжетною лінією, до людей, які віддали і віддають своє життя нелегкій флотській роботі.

Маючи воістину  Божий дар слова, Федір Мефодійович є ще й лицарем честі, взірцем громадянської мужності. Таким поетом може пишатися будь-який місто, бо він є спадкоємцем кращих традицій своєї нації. Свій щедрий талант  Федір Руденко багато  років віддавав учням Канівської школи гімназії імені І.Я. Франка. Федір Мефодійович по – батьківські дбає про молоді поетичні голоси, керуючи літературним гуртком «Джерельце» в гімназії. Під його редакцією виходить збірочка «Первоцвіт», ввібравши в себе твори школярів та вчителів.

 

Вечір вела донька поета Олеся Руденко, виступила сестра Ніна Мефодіївна Москаленко, колишня вчителька школи гімназії Івана Франка Гордійчук Ніна Петрівна, науковий працівник Шевченківського національного заповідника Віктор Савович Тарахан та члени літературної студії «Зорянка». На вечорі була присутня заступник міського голови Наталія Матінова.

 

Галина Заболотна

директор Костянецького будинку культури

Джерело: сайт міської ради

WayBe

12 червня 2015, 10:57

Теги статті:
Руденко  ювілей   вечір  
Голосів:
0
00

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:



Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

«Відкривай та пізнавай український рідний край»: Канів став частиною всеукраїнського проєкту

У Каневі зросла вартість квитків на міські та окремі приміські автобусні маршрути

Звички воєнного часу

Вартість проїзду знову “злітає”: скільки коштує виїхати з Києва

У Степанецькій громаді зустріли звільненого з ворожого полону Дениса Бібіка

Російську ракету та 21 безпілотники знешкодили оборонці на Черкащині

Четверо загиблих через впавший БпЛА

Не лише до столиці: їздити з Черкас до Канева стало дорожче

Армія другого сорту

Шевченко: модерний митець та богемний модник, про якого не розповідали у школі

Популярні за тиждень:

«Відкривай та пізнавай український рідний край»: Канів став частиною всеукраїнського проєкту [0]

У Каневі зросла вартість квитків на міські та окремі приміські автобусні маршрути [0]

Про що зараз спілкуються:

Олександр Скорина
WayBe, дякую, Володимире. І за цю публікацію дякую, за ці пояснення до неї, і за те що знаходиш можливість підтримувати сайт новими матеріалами, і за твою особисту участь у захисті нас і України в.. [весь]
Звички воєнного часу [7]

WayBe
Взагалі - Казарін дуже точно описує стан військових зараз. Тому що сам такий. Він пише те, на що часто навіть не звертаємо уваги - це відбується само по собі, природньо. Від життя яке живеш, від .. [весь]
Звички воєнного часу [7]

WayBe
slavikf, не зрозумів взагалі ніц. Олександр Скорина, це написано про менеі таких як я. таке життя
Звички воєнного часу [7]

Олександр Скорина
WayBe. поясни, будьласка, з якими думками про статтю ти розмістив її тут. Я не хочу дискутувти з slavikfом. Його реакція мене здивувала. Але я не служу в ЗСУ і тому утримаюся від розмови з slavikf.
Звички воєнного часу [7]

slavikf
святослав, звісно не про гігієну, а про відверту брехню. Інакше я б не встрягав.
Звички воєнного часу [7]

святослав
Мова тут не про гігієну, адже для цього дисциплінарно спеціально відведений час, а про консервативні етичні норми, де не аристократично жувати гумку в товаристві, муветон, не культурно та не ввічливо, наприклад
Звички воєнного часу [7]

slavikf
Гумка входить до складу MRE як засіб гігієни ротової порождини і навіть зняття стресу. Далі читати просто не став.
Звички воєнного часу [7]

WayBe
В нашому районі збито мінімум 4 безпілотники
Російську ракету та 21 безпілотники знешкодили оборонці на Черкащині [1]

WayBe
Увага! Протягом останніх днів у різних регіонах країни «Шахеди», що вціліли після падіння, вибухнули через деякий час після падіння. Пʼять людей загинули (місцеві жителі, які прийшли .. [весь]
Четверо загиблих через впавший БпЛА [2]

Олександр Скорина
Сумна реальність цієї війни ... (
Четверо загиблих через впавший БпЛА [2]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Квітень
НдПнВтСрЧтПтСб
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"