kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева














Головна > Офіційно > Влада 

Звернення щодо перейменування та впорядкування назв вулиць, майданів та скверів в м.Канів

Шановні мешканці міста!

Організаційний комітет щодо перейменування та впорядкування назв вулиць, майданів та скверів в м.Канів повідомляє, що для обговорення на громадських слуханнях буде внесено такі варіанти для перейменування вулиць:

  1. Воровського – Торгова або В’ячеслава Чорновола
  2. Дорошенка – Гетьмана Михайла Дорошенка
  3. Калініна – Якова Михайловича Данилова
  4. Кірова – Михайла Максимовича
  5. Правди – Памфила Юркевича
  6. Саммера – В’ячеслава Чорновола
  7. Свердлова – Бовани
  8. Ткача (вулиця і провулок) - Святого Макарія Канівського
  9. Урицького – Андрія Лівицького
  10. Федоренка – Юрія Іллєнка
  11. 70- річчя Великого Жовтня – Павла Гарячого
  12. Леніна:
  • від площі Соборної до перехрестя з вул. Енергетиків на вул. Героїв Небесної Сотні, далі до кінця вул. Леніна перейменувати на вул. Енергетиків;

або від площі Соборної до кінця, перейменувати на вул. Симона Петлюри

 Надаємо короткі довідки стосовно внесених пропозицій на перейменування вулиць та провулків:

  1. Симон Петлюра - політичний діяч, який (перебуваючи на посаді Голови губернської управи у 1917 р. та коли очолив уряд Директорії УНР) вперше на державному рівні опікувався впорядкуванням могили Тараса Шевченка та прилеглої території, а також під’їздів до неї. Він вважав, що впорядкування і догляд за могилою Т.Г.Шевченка є «… святим обов’язком всього українського народу». Навіть в найскладніші часи С.Петлюра не забував про українську Святиню. Так у січні 1919 року постановою Директорії за поданням Петлюри сама могила поета і прилегла територія оголошені національною власністю.
  2. Бовани: вулиця Свердлова носила назву Бовани, оскільки Канів розвивався вздовж річок Дунаєць і Канівка, і саме ця вулиця є однією з найстаріших у нашому місті.
  3. Торгова вулиця: вулиця Воровського проходить по колишньому центру міста – Торговій площі.
  4. Святий Макарій (Макарій Токаревський)преподобний мученик, народився в Овручі. Митрополит київський Іосиф за сприянням гетьмана Петра Дорошенка призначив преподобного Макарія ігуменом Канівського монастиря. У 1942 році мощі Макарія перенесено до Троїцької церкви в Черкасах, але в 1965 році їх було знову перенесено у черкаський храм Різдва Пресвятої Богородиці. 26 травня відзначають день перенесення мощів Святого Макарія Канівського. У Каневі біля Успенського собору споруджено пам’ятник Св. Макарію.
  5. Михайло Дорошенко  народився у Каневі. У 1622 році був обраний гетьманом замість Оліфера Голуба. Брав участь у поході Петра Сагайдачного на Москву, у Хотинській війні 1620-1621 роках. У 1625 році реорганізувавши реєстрове козацьке військо створив 6 реєстрових полків. В цей час Канів стає його резиденцією, де гетьман тримає свою булаву і канцелярію. Навесні 1626 року М.Дорошенко за наказом польського уряду намагався захопити Запорізьку Січ, але внаслідок збройного опору запорожців змушений був відступити на о. Велика Хортиця, де залишив залогу з тисячею реєстрових козаків. Загинув у бою біля Бахчисараю у 1628 році.
  6. Михайло Олександрович Максимович народився на хуторі Тимківщина (тепер с. Богуславець) Золотоніського району у дворянській родині. Був ректором та деканом філософського факультету університету св. Володимира у Києві. Влітку 1837 року в с. Прохорівка Максимович будує хату на місцині яку назвав Михайловою Горою. Окрім службової роботи, займається творчою: видає журнал “Украинец” та друкує перекладене на українську мову “Слово о полку Ігоревім”. В цей час Максимович підтримує дружні зв’язки  із Т.Г.Шевченком. У 1859 р. під час останньої подорожі на Україну Михайлову гору відвідує Шевченко і виконує портрети Максимовича і його дружини Марії Товбич. Автор історичних праць “Обозрение Києва в отношении к древностям” і “Обозрениє могил, валов и городищ в Києвской губернии”, “Бубнова сотня” (1840-1850-ті роки) в яких висвітлюється й історія Канівщини. Похований на Михайловій горі в Прохорівці.
  7. Памфіл Данилович Юркевич - філософ-ідеаліст,  педагог із світовим ім’ям. Народився в селі Ліпляве. Викладав філософію та німецьку мову у Київській Духовній Академії (1851-1861), у 1861 році стає профессором Московського Університету, в цей період його учнем був майбутній відомий російський історик Володимир Соловйов. Вчений вважав єдиним джерелом знання Біблію, в науці впроваджував ідею “філософії серця” як один із напрямків християнської етики.
  8. Андрій Миколайович Лівицький народився в с. Ліпляве під Каневом. У 1910-1912 роках працював у Каневі адвокатом. Сподвижник і соратник Симона Петлюри. У 1920 р. ним підписано союзний Варшавський договір. Після смерті С.Петлюри А.Лівицький став його наступником як Головний Отаман Військ УНР, а згодом керівником Державного Центру УНР на еміграції. З початком Другої Світової війни на еміграції Лівицький представляв Уряд УНР. У березні 1945 р. головний отаман Військ УНР А.М.Лівицький видає Наказ Війську і Флоту Української Народної Республіки по Генеральному Штабу про створення Української Національної Армії. Також з ініціативи Лівицького було створено Український Національний Комітет. У Декларації зазначалося, що Комітет «постав з волі Українського Громадянства, що перебуває в Німеччині і союзних з нею країнах… УНК приступає до створення Української Національної Армії, що має відновити боротьбу за українську державність».
  9. Данилов Яків Михайлович в 1951 року був направлений до міста Канева директором Канівського державного музею-заповідника «Могила Т.Г. Шевченка.» Пропрацював 30 років  незмінним директором музею – заповідника. Автор публікацій з проблем шевченкознавства, охорони пам’яток, ряду путівників та окремих видань про Шевченківський меморіал у місті Каневі. За його ініціативи і сприяння на Тарасову гору повернуто хрест-пам’ятник 1884 року і червона китайка, побудована величні гранітні сходи.
  10. Іллєнко Юрій Герасимович -  видатний український кінооператоркінорежисер. Народився в Черкассах. Автор  47 кіносценаріїв з яких кінокартини «Вечір напередодні Івана Купала» (1968 р.), «Легенда про княгиню Ольгу» (1982 р., Почесний приз Києва на ВКФ 1984 р.), «Молитва за гетьмана Мазепу» (Приз «Золота рибка», 2002 р. Польща) були зняті в околицях Канева У 2000-х рр. займався проектом відродження пам’ятко-охоронної спадщини Т.Г.Шевченка в с. Прохорівці. Помер у 2010 р., похований в с. Прохорівка.
  11. Чорновіл Вячеслав Максимович народився в с. Єрки Черкаської області. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 1980-1990-х рр.; політичний в'язень СРСР. 8 серпня 1965 р. на відкритті пам'ятника Шевченкові в с. Шешори на Гуцульщині Чорновіл виголосив антикомуністичну промову та виступив проти тоталітарної влади. Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р. Лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка (1996). Неодноразово відвідував Канів де зустрічався з громадою міста, проводив патріотичні заходи на Тарасовій горі. 26 липня 1999 р. у Каневі з ініціативи міської організації НРУ за сприянням організацій міста було відкрито перший в Україні пам’ятний знак. Нагороджений званням Герой України (2000 р., посмертно).
  12. Павло Гарячий - український військовий діяч в боротьбі з російською та німецькою окупаційними владами на Україні. Народився в с. Буда-Горобіївська Канівського повіту Київської губернії. Був сотником 1-ї сотні 1-го Гайдамацького кінного партизанського куреня імені отамана Яна Кармелюка сформованого у Кам’янці-Подільському; у 1920 р. був зарахований до складу 6-ї Січової стрілецької дивізії. Воював на боці УНР проти російських окупаційних військ. Отримав звання полковника військ УНР. Його військовий досвід використовували збройні формування ОУН і УПА під час Другої Світової війни.

 

Оргкомітет

Джерело: сайт Канівської міської ради

kanivrada5

3 вересня 2015, 12:43

Теги статті:
перейменування вулиць  
Голосів:
2
02

Всього коментарів: 5

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом




Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Про таємниці Кременчуцького водосховища, "сук" та серфінг

У Канівській громаді показали, який вигляд може мати Алея Героїв

Клининговая компания: уборка квартиры после ремонта

Уборка квартиры после ремонта: шаг за шагом

Клінінгові послуги: що це таке і чому вони стають все популярнішими?

Сила нації – в її захисниках!

Захисти тих, кого любиш!

Як сонячні панелі рятують лікарню від відключень: досвід Шептицького

Економія грошей та енергонезалежність: дві громади отримали сонячні електростанції для лікарень

Містична Черкащина

Популярні за тиждень:

Про що зараз спілкуються:

polytrack
@Poly Track У вашому магазині я маю багато варіантів, коли хочу купити плитку для підлоги.
СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]

tomorrowgrin
@ Block Blast Game And even more so - the Supreme Court of Ukraine, and not just to collect money from debtors.
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [3]

slavikf
А що, вже перемогли?
У Канівській громаді показали, який вигляд може мати Алея Героїв [1]

Serhiy
[link]
Захисти тих, кого любиш! [1]

vlada
Хороший магазин, величезний вибір і компетентний консультант.
СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]

Nikamrita
1. Хром Біотин Баланс з корицею: Амріта використовує високоякісний Хром у формі піколінату хрому – це активний хром, який відрізняється швидкою засвоюваністю і позитивним впливом на організ.. [весь]
Комплекс : Регуляція інсуліну і рівня цукру в крові [1]

Vlad999
Священника згідно закону до суду за невиконання рішень органів влади!
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [3]

vlada
А чому комісія ходить без виконавчої служби? Навіщо у нас виконавча служба? Щоб виконувати рішення усіх судів, а тим більше - Верховного суду України, а не тільки стягувати кошти з боржників.
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [3]

Dariuuff
@Geometry Dash Виглядає чудово
Душові кабіни [1]

Dariuuff
Досить далеко від мого району
СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Травень
НдПнВтСрЧтПтСб
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"