У луганській школі проситимуть батьків перевести своїх дітей в російськомовний клас
В одній зі шкіл Луганська є проблеми з набором дітей в російськомовний клас.
Про це сьогодні на брифінгу повідомила начальник управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Ірина Цимбал.
За її словами, в луганській школі № 30 заплановано створення трьох перших класів: двох - з українською мовою навчання, одного - з російською.
Однак наразі відкриття російського класу перебуває під питанням, оскільки школа не може виконати норматив, встановлений міською владою, - набір в один 1-й клас не менше 25-ти чоловік. Наразі в клас з російською мовою навчання надійшли заяви тільки від 11-ти охочих.
"Тим не менше, заяви до школи області на навчання в 1-му класі подали батьки тільки 72% дошкільнят. Тому керівництво школи сподівається "добрати" необхідну кількість дітей до початку навчального року", - розповіла Цимбал.
"Крім того, ми не виключаємо можливості, що педагоги будуть проводити бесіди серед батьків, які побажали, щоб їхні діти навчалися в україномовних класах. Можливо, хтось із них захоче перейти в російськомовний клас", - додала вона.
У цілому в Луганську на сьогодні 87% дітей навчаються російською мовою.
Голова Севастопольської міської державної адміністрації Валерій Саратов заявляє про недостатнє фінансування у поточному році будівництва української школи-колегіуму в Севастополі, передає УНІАН.
"У цьому році, на жаль, фінансування недостатнє. Дуже просили, щоб нам дали 21 млн грн для того, щоб ми могли підвести всі комунікації. Тоді наступного року ми могли б здати (школу). Але, на жаль, грошей не дали. Нам Міністерство регіонального розвитку дало лише 4,6 млн грн, і, відповідно, школа не буде у цій ситуації зроблена", - сказав Саратов.
Водночас він зазначив, що при всіх труднощах з фінансуванням школа-колегіум буде будуватися, як і всі об'єкти, будівництво котрих вже розпочато.
Крім того, Саратов висловив бажання "змінити тональність довкола школи". Він заявив, що "бачив би цю школу гуманітарним ліцеєм, ...у якому з першого класу вивчалася б не тільки українська, а й, природно, російська, а також англійська мови". "Ніякого перекосу у вивченні мов бути не повинно", - заявив Саратов, додавши, що його позиція з вивчення російської мови "ні на йоту не змінилася", оскільки російська мова для понад 90% севастопольців є рідною.
"Ми зробимо все, щоб російську мову наші діти знали краще за всіх в Україні. Будемо прагнути, щоб краще за всіх знали й українську, й англійську", - сказав голова Севастопольської МДА.
Загальна кошторисна вартість будівництва севастопольської школи-колегіуму становить 62 млн грн. Планується, що навчання і виховний процес у ній вестимуться українською мовою.
В Каневе такая же ситуация - родители "сознательные", не желают детей учить по рассейски. Я считаю, что это правильно, пережитки прошлого необходимо искоренять. Только политики спекулируют на этих темах и рассказывают нам, что мы же хотим рассейского.
(ПНХ всем тем кто скажет что я писал по русски и поэтому неправ)
а разве во снах говорят ? мне если снится, то образами или действием. хоть убей, не вспомню сна где я бы разговаривал, а на каком языке - и подавно понятия не имею..
В России две проблемы.
А сколько проблем в Украине?
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Nikamrita 1. Хром Біотин Баланс з корицею:
Амріта використовує високоякісний Хром у формі піколінату хрому – це активний хром, який відрізняється швидкою засвоюваністю і позитивним впливом на організ.. [весь] Комплекс : Регуляція інсуліну і рівня цукру в крові [1]