kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева














Головна > Новини > Регіональні новини 

Статистика КРУ

Зважаючи на важливість питання дотримання законодавства у сфері державних закупівель, працівниками КРУ у Черкаській області в ході перевірок в обов’язковому порядку звертається увага на законність здійснення процедури закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти підприємствами та установами області. Для більш ефективної реалізації цього виду фінансового контролю нещодавно в управлінні створено відділ перевірки державних закупівель. За  період  свої діяльності працівниками відділу виявлені численні порушення щодо дотримання  законодавства у сфері закупівель. Як повідомила начальник управління перевірок державних закупівель КРУ у Черкаській області Наталя Білан, за ІІІ квартал 2007 р. працівниками КРУ в Черкаській області  перевірено 102 підприємства, установи і організації, в тому числі бюджетних – 85. За наслідками проведених контрольних заходів встановлено факти порушення вимог Закону України  “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” в 14 установах, підприємствах і організаціях  на  загальну  суму  8 млн. 847 тис. грн. (12,5% від обсягу перевірених коштів). Зокрема, в листопаді поточного року проведено планову перевірку дотримання законодавства при здійсненні закупівель, пов’язаних з підготовкою до  осінньо–зимового сезону на 8 підконтрольних об’єктах (управління капітального будівництва та управління житлово-комунального господарства Черкаського міськвиконкому, КП «Черкаситеплокомуненерго», КП «Уманьтеплокомуненерго», Звенигородське підприємство теплових мереж та інші). В ході перевірки встановлено порушення дотримання законодавства з питань  державних  закупівель майже на 892 тис. грн.

        Перевірки дотримання законодавства з питань держзакупівель здійснюється фахівцями КРУ за  дорученнями Кабінету Міністрів України, ГоловКРУ, а також  за зверненнями народних депутатів та громадян. Крім цього, працівники КРУ залучаються до перевірок іншими контролюючими та правоохоронними органами у вигляді спеціалістів. Нині на рахунку новоствореного відділу 3 таких контрольних заходи. Останньою перевіркою, проведеною за  зверненням регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Черкаській області, встановлено порушення законодавства на ДП «Косарський спиртзавод» в частині  не проведення  тендеру на закупівлю  пшениці та кукурудзи  для основної діяльності підприємства на загальну суму 22 млн. 169 тис. грн.

         Результати проведених контрольних заходів свідчать, що нерідко розпорядники бюджетних коштів не дотримуються тендерного законодавства. Порушення вимог чинного законодавства з питань закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти мають місце на кожному восьмому з перевірених об’єктів. Всі  виявлені порушення  мають  типовий  характер. Зокрема, в 7-ми установах здійснено придбання товарів, робіт та послуг без проведення процедур. Так, ДП  «Уманське  лісове  господарство»  без проведення тендерних процедур було придбано паливо, мастильні матеріали та запасні частини на загальну суму 3284,5 тис. грн. Аналогічно придбано продукти харчування на 3492,1 тис.грн. Державним підприємством МОУ «Черкаський військовий торг Північного оперативного командування». Крім цього, без проведення тендерних процедур використовувались кошти Канівським РВ УМВС України в Черкаській області (199,9 тис. грн.); ДП «Звенигородський держлісгосп» (73,18 тис. грн.); ДП МОУ «Черкаське військове лісництво» (115,49 тис.грн.); ДП «Уманська виправна колонія №129» (105 тис.грн.); «Служба автомобільних доріг у Черкаській області» (47,29 тис.грн.); АТП Черкаської обласної ради (594,76 тис.грн.); Драбівська центральна районна лікарня (54,91 тис.грн.); КП ТМ «Черкаситеплокомуненерго» (204 тис. грн.); Смілянське  комунальне  виробниче   підприємство  «Комунальник»( 342,32 тис. грн.); Звенигородське комунальне  підприємство  теплових  мереж (278 тис. грн.).

       Порушується законодавство і в частині невідповідності умов укладених  договорів умовам тендерної пропозиції учасника-переможця закупівлі. Такі порушення виявлено в АТП Черкаської обласної ради( 5,7 тис.грн.), ДП МОУ «Черкаське військове лісництво»  (0,23 тис.грн.), управлінні  капітального будівництва Черкаської ОДА  - 11,63 тис. грн.

       Нерідко підприємства не дотримуються вимог щодо кількісного складу членів тендерного комітету, не проходять навчання з питань організації та здійснення процедур закупівель  членами тендерного комітету, не зважають на відсутність Положення про тендерний комітет, чим порушується Постанова №734 та Закон №1490. Найчастіше такі порушення зустрічаються при перевірках сільських та селищних рад.

       За  результатами проведених  перевірок всім установам, підприємствам та організаціям  направлено вимоги про усунення  виявлених порушень чинного законодавства. Інформація про проведені перевірки передано до прокуратури  та  органів місцевої  виконавчої влади.

     За порушення у сфері державних закупівель передбачена адміністративна відповідальність: від 150 до 350 неоподаткованих мінімумів  доходів громадян, а це 2550 – 5950 грн. 

         З 29 серпня 2007 р введена в дію Методика визначення суми завданих замовниками збитків у разі недотримання ними вимог чинного законодавства під час здійснення закупівель, товарів, робіт і послуг за державні кошти, яка затверджена рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель від 21.08.2007 № 01/12рш. Щоб визначити суми збитків, для встановлення середньоринкової ціни одиниці предмету закупівлі, що діяла на момент його придбання, використовуються офіційні дані відповідних органів, які уповноважені згідно із законодавством на ведення моніторингу цін.

                                                                                                    Прес-служба КРУ у Черкаській області

WayBe

19 грудня 2007, 00:00

Теги статті:
КРУ  статистика  
Голосів:
0
00

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:



Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

В Україні презентували посібник про вигоди для громад від створення заповідних територій

У Каневі демонтували пам'ятник радянському письменнику Гайдару

У Каневі демонтовано пам'ятник радянському письменнику Гайдару

Кожен постріл — це результат злагодженої роботи розвідки, коригувальників, розрахунків і командирів.

"Просили, благали — не дійшло": у Каневі рідні воїнів і міська влада не можуть дійти згоди щодо Алеї Героїв

Переїхав із Каховки у Канів і пішов на фронт: історія захисника, який після поранення повернувся на військову службу

Канів відновлюється після ракетного удару: деталі наслідків та процесу ліквідації пошкоджень

Все як завжди: кацапи задумали нову провокацію проти країн нато із території Калінінграду. Про це вже поспішив заявити губернатор області Беспрозванни

ά padre Полтава pro

«У мене найнецікавіше життя, яке взагалі є», — усміхається Олексій Приходько, позивний Адекватний, зв’язківець 91-го окремого батальйону.

Популярні за тиждень:

В Україні презентували посібник про вигоди для громад від створення заповідних територій [0]

Про що зараз спілкуються:

WayBe
ну нарешті
У Каневі демонтовано пам'ятник радянському письменнику Гайдару [1]

slavikf
Честь
На щиті повертається у Канів військовий Віталій Кудряшов [1]

litytremble
Причина видалення коментаря: spam
Робота [2]

litytremble
I can concentrate on details — just like I concentrate on completing difficult levels in Geometry Dash.
Робота [2]

slavikf

Звання «Почесний громадянин міста Канева» присвоїли Олександру Скорині [1]

WayBe
Aleksandr24546841, не будеш боротись - здохнеш зразу. або сильно жалкуватимеш, що не здох. і здохнеш пізніше.
«Може, навіть більше». Трамп заявив, що Україна здатна перемогти та повернути всі свої території [2]

Aleksandr24546841
Правильно сказав. Поки ми всі не здохнемо, треба боротися. До останнього....!
«Може, навіть більше». Трамп заявив, що Україна здатна перемогти та повернути всі свої території [2]

slavikf
Яке кончене
Канівчанку судитимуть за диверсію на гідроелектростанції за вказівкою РФ [1]

SKI
Вiдходить наше поколiння свiдкiв "перестройки и ускорения"... Вiчного спокою Якову Iвановичу. Спiвчуття родинi.
ПІШОВ З ЖИТТЯ ЗНАНИЙ КАНІВЕЦЬ ЯКІВ ПРОГНІМАК [1]

WayBe
хто затримував і наніс тілесної шкоди дядьку - обласному тцк абсолютно не зрозуміло, тому по їх думці - депутат "тупить". цікаві
У Каневі працівники ТЦК побили та силоміць мобілізували пенсіонера [2]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Жовтень
НдПнВтСрЧтПтСб
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"