З 7 січня 2018 року набрав чинності новий Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який запровадив нові механізми захисту дітей та жінок від домашнього насильства.
Хто несе відповідальність за домашнє насильство?
Подружжя; особи, які проживають (проживали) спільно однією сім’єю, їх родичі; опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі.
Нові суб'єкти: колишнє подружжя; наречені; особи, які мають спільних дітей; батьки або діти одного з подружжя (колишнього подружжя).
Що робити у разі домашнього насильства?
Одразу викликати поліцію – 102. Звернутися за безкоштовною правовою допомогою: 0800-213-103 (Єдиний контакт-центр безоплатної правової допомоги – цілодобово та безкоштовно у межах України).
ВАЖЛИВО! Не мовчи! Повідом про будь-які випадки фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства! Ти маєш право на безпеку і захист! Держава гарантує захист від кривдника.
За ініціативою поліції або за заявою постраждалої особи до кривдника може бути застосовано терміновий заборонний припис, що передбачає:
- зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
- заборону на вхід та перебування у місці проживання (перебування) постраждалої особи; - заборону в будь-який спосіб контактувати із постраждалою особою. За невиконання припису – штраф, громадські роботи або адміністративний арешт. Термін дії припису – до 10 діб.
На більш тривалий термін видається обмежувальний припис. Підстава: заява потерпілої особи або її представника, батьків, родичів, органу опіки та піклування. Рішення про застосування обмежувального припису приймає суд.
Припис передбачає:
- заборону перебувати в місці спільного проживання (перебування);
- усунення перешкод у користування майном потерпілою особою;
- обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
- заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місця відвідування постраждалої особи;
- заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею;
- заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою.
Термін застосування – до шести місяців.
Спеціаліст Канівського бюро правової допомоги І.В.Танана
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
klimenko_2015 ПЕВНО ЩО НАМ ПОТРИБНИЙ АКТИВНИЙ ЗНАЮЧИЙ НАШИ ГРОМАДСЬКИ ПРОБЛЕМИ ХАЗЯЙНОВИТИЙ МУДРИЙ ТА ПРОКАТАНИЙ ЖИТТЯМ ДЯДЬКО З МИСЦЕВИХ, В НИВЯКОМУ РАЗИ НЕ З ЧИНОВНИКИВ КАНИВСЬК.. [весь] Канів через 100-98 років [2]
WayBe Буду дуже усім Вам вдячний!
Зараз це критична потреба, як для мого підрозділу, так і для мене особисто.
Дякую, куме! Дякую друзі! Збори для Володі Буренка [1]
Kolorit Люди уходят, а память остается. Проще запомнится кровавым путем... И самые ленивые выбирают именно этот путь.
Запомните! Кому не хватает секса - говорит о сексе... Кому не хватает денег - говорит .. [весь] Беспредел в селе Степанцы неуважение к ветеранам [16]