В ході останнього засідання сесії Канівської міської ради 19 грудня ц.р. депутати ухвалили рішення «Про звернення Канівської міської ради до Прем’єр-міністра України щодо об’єднання територіальних громад».
«Виконавчий комітет Канівської міської ради протягом двадцяти років послідовно займається встановленням меж міста, яке має тисячолітню історію і є знаковим для України.
Відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.1998р. №1655 «Про заходи з підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка» розроблений і затверджений в 2006 р. Генеральний план розвитку м. Канева.
На основі генерального плану розроблено проект «Межі міста Канів», погодження якого сусідніми сільськими радами не відбулось до початку Адміністративної реформи через блокування районною владою, для якої важливо було зберегти невизначеність територій за межами населених пунктів та отримати максимальну особисту вигоду до моменту, коли землю контролюватимуть територіальні громади, а не розподілятимуть для «своїх» органи Держземагентства.
Навіть формування ОТГ районна влада проводила таким чином, щоб відсторонити Канів від контролю за оборудками із земельними ділянками.
Певну надію вселила позиція Уряду щодо перегляду спроможності створених у Канівському районі сільських ОТГ та конструктивна пропозиція міжвідомчої регіональної групи, щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Черкаської області.
Однак всупереч здоровому глузду, всупереч елементарній економічній логіці, відбираючи у простого населення перспективи поліпшення комфортності їх життя, Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА вносить пропозиції по змінах до перспективного плану формування спроможних громад і надсилає їх до профільного Міністерства. При цьому пропозиції відрізняються від публічно озвученої позиції голови Черкаської ОДА Романа Боднара і не висвітлюються в ЗМІ, а також не відповідають Методичним рекомендаціям щодо оцінки рівня спроможності територіальних громад (Литвинецька і Бобрицька ОТГ).
Більше того, існуюча Канівська ОТГ (м. Канів і с. Яблунів) впродовж року доказала ефективність роботи органів управління Канева на підвищення рівня комфортності проживання жителів приєднаного села.
Також ми не відсторонились від проблем центральної районної лікарні, а навпаки взяли на себе левову частку фінансування (додатково до субвенції), в той час як створені сільські ОТГ через фінансову неспроможність,чи не розуміння відповідальності за збереження рівня медичного обслуговування населення, відмовлялись від участі вирішувати нагальні питання лікарні.
Окрім того, що в Каневі успішно функціонують управління та відділи, які забезпечують соціальний захист населення, організовують роботу закладів освіти, культури, тощо, ми зберегли і розвиваємо комунальні підприємства, які обслуговують багатовекторну інженерну інфраструктуру міста та готові брати на себе відповідальність за її створення у селах ОТГ.
За умови приєднання Литвинецької та Бобрицької ОТГ до Канева потрібне лише незначне збільшення кількості посадовців профільних управлінь та відділів.
В той же час пропозиція Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА передбачає створення десятків робочих місць чиновників та облаштування для них офісів, знову ж таки у Каневі, з витрачанням значних фінансових ресурсів.
І все це при стрімкому скорочені чисельності населення сіл району.
Виходячи з викладеного, вимагаємо не допустити на території Канівського району чергової імітації формування спроможних ОТГ заради задоволення інтересів декількох осіб та сприяти реалізації пропозицій міжвідомчої робочої групи в частині створення на території Канівського району ОТГ в складі: Канівської ОТГ, Литвинецької ОТГ, Бобрицької ОТГ, та сільських рад: Пекарівської та Потапцівської», - йдеться у тексті документу.
Яка земля!!!!!! Та навіть не всі селяни отримали земельні ділянки!!!!! А щодо успішності сіл в ОТГ.....поживемо= побачимо....та і так діти з Яблуневого рейсовим автобусом їдуть на навчання аж в СШ 6.....та ще і з двома пересадками!!!! Як вам успішність ОТГ!!!!
Знаем прекрасно, чего хочет городская власть! В первую очередь её интересуют дополнительные источники доходов! А ещё как один из аргументов, не в пользу сельских жителей, что их судьбы будут решать не местные депутаты на местах, а депутаты города плюс представители из вышеуказанных сёл в количестве пару человек! И чьи интересы на сессиях будут отстаиваться? Яблунев как один из примеров на сегодняшний день!
Chicot.А Вы поинтересуйтесь зарплатами в некоторых ОТГ. Премии 100-200-300 %. Канев по сравнению с ними отдыхает, потому как есть мощный депутатский корпус
На сколько я знаю, у вышеуказаных ОТГ отсутствуют кредиторская и дебиторская зодолженности по выплатам ЗП работникам бюджетных организаций, штатные работники выполняют рабооту за 2, а то и 3 человек, поэтому и труд оплачивается.
Chicot. Блажен кто верует!!! Да. Задолженности нет, потому что около половины бюджета(что зарабатывает громада) чиновники забирают на зарплату и премии разные. Например в связи с юбилеем выплачивался оклад ( 45лет может быть юбилеем?)
Wiktor, давай не будем про матчасть! Спроси у любого финансиста из района про больницу и тебе всё популярно расскажут! Ещё в золотые времена района, ежемесячно на больницу из районного бюджета уходило по несколько лямов, в то время как город мог раскошелится на тысяч так 250 в год)))) Учи матчасть!!!!!!
Wiktor, во вторых, нужно иногда интересоваться програмами соценконом развития и грандами, которые ОТГ выигрывают для своего развития! Вся инфа есть на сайтах ОТГ! Что-то покупают, что-то по-тихоньку строят, начинают немного услуги населению рказывать, и т.д..... А по-поводу юбилеев и всяко родно причины, по которым люди получают ЗП и премии, так то всё прописано значит в колдоговоре. У нас на ГЕС уборщица получает тысяч 12 грн., а если работа связана с моющими и химией, туалетами так и все 25))))) Любая работа должна оплачиваться соответственно!
Chicot. Ну за лямы с держбюджета ясно. Куда же они денут субвенцию на медицину. А рассказать они мастаки. Только потом выплывают 60га земли Хорошковскому. И запахи от Вереса это тоже район. И район нам подарил Рябу: это опять же вонь от проезжающих машин,забор воды для технологических нужд из скважин ,угробленная река
А что касается колдоговора,как Вы пишите . В нашем случае Положение о премировании аппарата ради . Вот Вам вопрос: может ли оно быть принято на первой,установочной сессии ради?
Wiktor, cубвенція (медична) – субвенцією, а кошти місцевого бюджету само собою. Наша медична установа фінансувалась з 2-х бюджетів: державного (мед.субв.) та місцевого (районний бюджет плюс субв. з сільських рад). А хто утримував Канівську ЦРЛ ще до того, як вона з’явилась та медична субвенція???? Канівський район утримував!!!!! А місто відмахувалось, вказуючи на те, що основні клієнти ЦРЛ не є жителі міста. Спор про фінансування йшов роками, а їсти, як говориться, хочеться завжди! І це завжди було за рахунок району!
А щоде премій, то не хвилюйтесь! Є така собі організація, яка називається Державна аудиторська служба України (раніше КРУ). Раз на п'ть років проводяться повні перевірки фінансово-господарської діяльності державних та бюджетних установ. Якщо були якісь порушення, то за це будуть нести відповідальність відповідальні особи, в тому числі і кримінальну.
А Вы в курсе когда мыши кота не боятся? Так что все в руках громады(при условии её активности) и полноценного,принципиального ,грамотного депутатского корпуса. Пока таковым есть каневские депутаты,за редким исключением
Wiktor, вы можете расписывать, какие они все хорошие и красивые, а факты говорят об обратном! Думаю, что на этом наша дискуссия пришла к завершению. Всего хорошего!
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Від Матвія 20:33 : “Вони Йому кажуть: Господи, нехай нам розкриються очі!” Потрібно це гасло розмістити у всіх контролюючих кабінетах. Може це й спрацює. А чому ні?! Якщо це ще не.. [весь] Що не так з нашими військовими командирами? [1]